Pigułka Infomuzyki

28.07.2009 16:22
Billy Corgan

Billy Corgan (Billy Corgan, fot.www.smashingpumpkins.com)

Dzisiaj krótko o nowych nagraniach Kultu, Smashing Pumpkins i Avril Lavigne, książkach Joela Maddena i Michaela Jacksona, żółtym Coldplayu, a do tego Spinal Tap w telewizji i Weezer na koncercie.
Na początek jedyny dzisiaj news z Polski - nowy singiel Kultu pt. "Marysia" ukaże się pod koniec sierpnia. Będzie on promował album "Hurra", który ma trafić do sklepów 28 września.

Joel Madden z Good Charlotte wyjawił, że pisze autobiografię. Ma to być książka o "dużych zmianach w jego życiu - o dzieciach, związkach i przeprowadzce do Los Angeles".

Jeżeli wydam książkę, to chcę, żeby była ona dla mnie ważna. Musi być prawdziwa, nie można wydać książki tylko po to, żeby ją wydać. Chcę, żeby każda strona coś znaczyła - mówi Madden.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy ukaże się książka Maddena. Ale wiadomo, że jeszcze w tym roku, w październiku, ma się ukazać kolejne wydanie autobiografii Michaela Jacksona "Moonwalk" z 1988 r. Już teraz możemy śmiało przewidzieć, że stanie się ona popularnym prezentem gwiazdkowym. Szaleństwo wokół Michaela Jacksona się nie kończy - świadczą o tym chociażby petycje w sprawie przyznania wokaliście Pokojowej Nagrody Nobla. W sumie pod kilkoma podobnymi petycjami podpisało się już kilkanaście tysięcy osób.

Avril Lavigne zapowiedziała, czego możemy się spodziewać po jej nowym albumie. Ma się na nim znaleźć sporo spokojniejszych, głównie akustycznych utworów.

To będzie coś innego niż to, co robiłam do tej pory. To nie jest pop-rockowa płyta. Chodzi w niej bardziej o emocje - wyjaśnia wokalistka.

Coldplay zżółknie. Wystąpi w jednym z odcinków kolejnej serii "Simpsonów". Zespół da prywatny koncert Bartowi i Homerowi, kiedy Homer wygra milion dolarów w loterii. Wśród gości, którzy pojawią się w 21. serii "Simpsonów" znajdzie się też Eartha Kitt, która nagrała swoją partię tuż przed śmiercią w grudniu zeszłego roku. Do tej pory w "Simpsonach" wystąpili m.in. U2, Ramones, Red Hot Chili Peppers i The White Stripes.


Harry Shearer, dzięki któremu kilka postaci "Simpsonów" ma głos (Mr. Burns, Ned Flanders, Smithers...), jest też jednym z twórców "legendarnego" zespołu Spinal Tap, który w tym roku obchodzi 25-lecie. Wczoraj w programie Jimmy'ego Fallona ten fikcyjny zespół heavymetalowy udowodnił, że wrócił z martwych.Billy Corgan, stojąc na czele zespołu Spirits In The Sky, zaprezentował nowy utwór Smashing Pumpkins. Na perkusji zagrał nowy członek zespołu, 19-letni Mike Byrne. Kawałek nosi roboczy tytuł "Freak".Nowe utwory - "I'm Your Daddy" i "The Girl Got Hot" - zaprezentował też Weezer. Zespół kończy właśnie prace nad siódmym albumem.

IB

POLECANE RADIA