Ania Dąbrowska na płycie Nouvelle Vague

21.07.2009 15:56
Ania Dąbrowska

Ania Dąbrowska (Ania Dąbrowska, Fot. Rafał Mielnik / AG)

Utwór w wykonaniu polskiej wokalistki znajdzie się płycie "3" Nouvelle Vague , której premiera już 31 sierpnia. Ania Dąbrowska znalazła się w tak doborowym towarzystwie jak Martin Gore i Ian McCulloch.

Cover piosenki "Johnny & Mary" Roberta Palmera zaśpiewany przez Anię będzie pierwszym polskim singlem z tego albumu. Nouvelle Vague oprócz Ani, zaprosiło wielu znakomitych gości, m.in. Martina Gore'a z Depeche Mode, Iana McCullocha ( Echo And The Bunnymen), Barry'ego Adamsona ( Magazine, Nick Cave & The Bad Seeds)  Terry Hall ? znany z płyt Massive Attack i The Specials

Ania o współpracy opowiada w ten sposób:

Panowie z Nouvelle Vague zaprosili mnie do współpracy za pośrednictwem polskiego wydawcy - Isound Labels. Podoba mi się to, co robią od kilku lat, więc z radością przyjęłam ich zaproszenie. Takich propozycji się nie odrzuca. To była moja pierwsza wizyta w Paryżu i chętnie będę tam wracać. Po pracy przeszliśmy się śladem Amelii na Montmartre, smakując po drodze owoce morza, które są w Paryżu bezkonkurencyjne! Najważniejsze jednak, że praca z Markiem i Olivierem, którzy są przemiłymi facetami, przebiegała sprawnie w twórczej atmosferze. Bardzo podobało mi się ich studio, które mieści się w podziemiach oficyny wydawniczej Novuelle Vague. Jest ono bogato wyposażone, choć zachowuje nieco undergrounowy charakter.

Piosenki będziecie mogli już w czwartek posłuchać na isoundlabels.wordpress.com, a to oryginał:

 

 

 
 
 
Nouvelle Vague dali się się poznać jak twórcy doskonałych interpretacji klasyków alternatywnego popu i rocka z lat 80, zaaranżowanych w stylu bossa novy i easy listening. Zespół tworzą dwaj doświadczeni producenci Marc Collin i Olivier Libaux, którym w studio i na scenie towarzyszą zaproszone wokalistki. Ich dotychczasowe albumu ?Nouvelle Vague? i ?Bande ? Part? sprzedały sie w kilkusettysiecznych nakładach. Na ich płytach znaleźć można doskonałe interpretacje kompozycji takich kultowych formacji jak Depeche Mode, The Cure, Joy Division, The Clash, Blondie, Yazoo, New Order, Visage czy The Sisters Of Mercy. Piosenki w ich wykonaniu pojawiły się na wielu kompilacjach, a także w czołówkach wielu programów telewizyjnych na całym świecie oraz w reklamach (m.in. Air France, T-Mobile a w Polsce -  Reserved)

KR/mat.prasowe

Więcej o:

POLECANE RADIA