Pigułka Infomuzyki

14.07.2009 16:04

Istotna zmiana w line upie Off Festival - zamiast Wavves w Mysłowicach zobaczymy kultową formację WIRE. Wavves odwołali całą europejską trasę, a według najnowszych doniesień, Nathan Williams złamał nadgarstek, jeżdżąc na deskorolce. Wire to legenda punk rocka i nowej fali. Od czasu debiutu "Pink Flag" z 1977 do dziś nie przestają zadziwiać, a wśród inspirujących się ich dorobkiem artystów wymienia się Fugazi, R.E.M czy Bloc Party. Zespół wystąpi w niedzielę 9 sierpnia, czwartego dnia OFF Festival 2009, w Miejskim Centrum Kultury w ramach specjalnej edycji OFF Festival Club. Wejście do MCK od 16.30. Bilety: 35 złotych.

 

W ciągu kilku tygodni do sklepów (również na terenie Polski) trafią koszulki z wizerunkiem Michaela Jacksona, które artysta sam zaakceptował tuż przed śmiercią. Miały być wykorzystane przy jego 50 koncertach. TUTAJ znajdziecie kilka przykładowych wzorów.

 

Coldplay zaplanowało nietypowe miejsce premiery dla swojego najnowszego teledysku. Obrazek do piosenki "Strawberry Swing" zostanie pokazany przed niektórymi pokazami filmu "Bruno" w kinach. To, co na razie możemy zobaczyć w trailerze, zapowiada się całkiem ciekawie, zresztą sprawdźcie sami: 

 

 

 

 

 

Basement Jaxx ujawnili kolejne szczegóły zapowiadanej na październik płyty "Scars". Wśród gości pojawią się na niej m.in. Yoko Ono i Santigold, o czym opowiadał nam Simon Ratcliffe już na Open'erze. Poznaliśmy również tracklistę. Co więcej, ukaże się również druga płyta z materiałem nagranym w trakcie tych sesji, który jednak będzie znacznie różnił się od tego, co usłyszymy "Scars". Szczegóły znajdziecie TUTAJ

 

 

Pamiętacie, jak Arctic Monkeys opowiadali nam o swoich problemach z autobusem w drodze do Polski? Właśnie trafiliśmy na wideo, które pokazuje zespół w trasie i w oczekiwaniu na naprawdę pojazdu - znajdziecie je TUTAJ, a przy okazji jest tam obszerny artykuł na temat chłopaków.

 

 


Według gazety The Sun Kings Of Leon w trakcie festiwalu T In The Park byli o krok od swojej kolejnej bójki. Zespół był niezadowolony z nagłośnienia w trakcie imprezy, Caleb rozbił swoją gitarę i atmosfera zrobiła się niewesoła - braci musiał rozdzielać ich manager. Odpowiadając na Wasze pytania w komentarzach - w trakcie wizyty w Polsce KOL nie udzieliali żadnych wywiadów, więc to nie ze złośliwości nie rozmawialiśmy z nimi :-) Nathan na swoim Twitterze napisał za to:

we love polish fans and I especially love polish bison vodka.

KR

POLECANE RADIA