ABBA z przymrużeniem oka

16.06.2009 16:56
Abba

Abba (Abba, fot.AP)

W razie gdybyście nie mieli jeszcze dość piosenek Abby, którymi jesteśmy od jakiegoś czasu bombardowani bardziej niż w latach wcześniejszych, przygotowaliśmy dla Was przegląd najciekawszych parodii szwedzkiej grupy.

The Last Video

Niech Was nie zmyli to, ze klip podpisany jest jako pochodzący z "Muppetów" - powstał przy okazji "The Last Video", filmu muzycznego z 2002 r. W klipie na wszystko warto zwrócić uwagę - dialogi pochodzą z piosenek Abby, a w rolach epizodycznych pojawia się wiele znajomych twarzy.French and Saunders

Panie French i Saunders pojawiły się już u nas przy okazji parodii klipów Madonny. Parodia Abby nie jest może aż tak udana, jak tamtych dwóch teledysków Madonny, ale panie i tak świetnie się spisały.


Gli ABBAsta

Parodii tej piosenki i tego klipu jest w internecie mnóstwo. Zdecydowaliśmy się pokazać jednak tę wersję, gdyż - paradoksalnie -dość wiernie oddaje oryginalny teledysk. Tutaj możecie zresztą znaleźć filmik z porównaniem obu klipów.


BABA

Nasz ulubieniec wśród parodii Abby. Musimy wyznać, że nie wiemy, z jakiego programu pochodzi ten klip. Wiemy tylko tyle, że podobno jest to program dla dzieci, a BABA śpiewa do melodii "Dancing Queen" dziecięcą rymowankę.

Rock Profile

Wokalistki grane są tu przez znanych doskonale z "Little Britain" aktorów - Matta Lucasa i Davida Williamsa. Zanim zajęli się oni "Little Britain", tworzyli m.in. serial "Rock Profile", którego dwie serie wyemitował w 1999 i 2000 r. kanał UK Play.

 

IB

POLECANE RADIA