Gwiazdy na lato 2009: Chris Cornell

16.06.2009 15:02
Chris Cornell

Chris Cornell (Chris Cornell, fot.myspace artysty)

Szczecin Rock Festival rusza już za nieco ponad tydzień. Zagranicznymi gwiazdami imprezy będą Limp Bizkit, Manic Street Preachers, Kaiser Chiefs i Chris Cornell, którego sylwetkę Wam przypominamy.

Skąd pochodzi: Seattle, USA

Kiedy zagra w Polsce: czwartek, 25 czerwca 2009, Szczecin Rock Festival. Szczegóły na temat imprezy TUTAJ.

Fakty: Chris Cornell urodził się jako Christopher John Boyle. Dorastał, słuchając Beatlesów, a jako nastolatek doświadczył dość ciężkiej depresji. Na tyle ciężkiej, że przez rok nie wychodził z domu. W tym czasie głównie grał na gitarze i perkusji. W 1984 r. jako dwudziestolatek założył zespół Soundgarden, w którym został wokalistą. Grupa odniosła olbrzymi sukces na scenie grunge. Przestała jednak istnieć w 1997 r. Kilka następnych lat Cornell spędził solo. Wtedy ukazał się jego dobrze przyjęty album "Euphoria Morning". W 2001 r. dołączył do grupy Audioslave, z którą nagrał trzy albumy. W 2007 r. ogłosił, że odchodzi z zespołu z powodu konfliktów osobistych z pozostałymi muzykami. Rok wcześniej Cornell wykonał "You Know My Name", temat filmu "Casino Royale". Później nagrał jeszcze dwa albumy solowe - "Carry On" i "Scream".

Koncertowo:
Cornell gra na koncertach nie tylko materiał, który znalazł się na jego solowych albumach, ale i kawałki z dorobku Temple of the Dog, Soundgarden i Audioslave. W Polsce wystąpi po raz pierwszy.

Aktualności: Na początku marca tego roku ukazał się wyprodukowany przez Timbalanda i niezbyt dobrze przyjęty album "Scream". Otwarta pozostaje kwestia powrotu Soundgarden. Najpierw Cornell zarzekał się, że powrót grupy jest bez sensu. Kiedy jego koledzy "zjednoczyli" się bez niego podczas koncertu Toma Morello, zmienił jednak zdanie. Czy coś z tego wyjdzie? Pozostaje nam czekać.

3 klipy:IB

 

POLECANE RADIA