Bad Lieutenant nadchodzi

15.06.2009 13:12
New Order

New Order (New Order, fot.mat.prasowe)

Roku supergrup ciąg dalszy! Tym razem swój wspólny projekt szykują muzycy brytyjskich zespołów Blur i New Order - dzisiaj mamy dla Was więcej informacji na jego temat.

Niektórym tytuł Bad Lieutenant (czyli Zły Porucznik) zawsze będzie się kojarzył z kontrowersyjnym filmem Abela Ferrary z Harveyem Keitelem w roli głównej. Notabene jego uwspółcześniona wersja wyreżyserowana przez Wernera Herzoga z Nicolasem Cagem ma mieć swoją premierę w tym roku. Być może Blur i New Order postanowili nawiązać do tego wydarzenia i założyć zespół pod nazwą Bad Lieutenant oraz wydać album w październiku. W nowym projekcie Blur reprezentować będzie basista Alex James, a New Order Bernard Sumner i Stephen Morris oraz gitarzysta Phil Cunningham.

W wywiadzie dla BBC Bernard Sumner powiedział, że jest bardzo dumny z nagrywanego albumu i że słuchacze mogą się spodziewać dużo gitarowych dźwięków. Premiera jeszcze niezatytułowanego albumu przewidziana jest na ten rok, ale tocza się juz rozmowy na temat pojawienia się Bad Lieutenant na letnich festiwalach muzycznych w 2010 roku.


 

Więcej o:

POLECANE RADIA