Voo Voo i Haydamaky od dzisiaj w sklepach

04.06.2009 10:54
Voo Voo i Haydamaky

Voo Voo i Haydamaky (Voo Voo i Haydamaky - okładka płyty)

4 czerwca do sklepów trafiła płyta niezwykłego projektu - Voo Voo i Haydamaky. Nastawcie się na spotkanie folku i rocka, oryginalnych brzmień i energetycznych dźwięków zespołów. Sprawdźcie materiały prasowe na ten temat.

Voo Voo i Haydamaky to prawdziwe historie i prawdziwie męskie śpiewanie. Muzycznie rzecz oparta jest głównie na repertuarze ukraińskim, czerpiącym w naturalny sposób z korzeni, skał i rytmów bałkańskich, ale również z bardzo pojemnej stylistyki rocka. Artyści pokazują to, co w ich muzyce jest najbardziej nośne - przywiązanie do tradycji, do muzyki źródła, połączone z  piekielną energią i wielką wyobraźnią. Ta muzyka jest również artystyczną reinterpretacją własnego doświadczenia i muzyki zachodniej. Voo Voo działa w tej konfiguracji jako rodzaj filtra, na którym buduje się emocjonalna gra Haydamaków. Należy jednak w tym miejscu dodać, że ta muzyka nie urosłaby do takiej formy, gdyby nie udział Voo Voo - jednego z najwszechstronniejszych polskich zespołów. A Voo Voo nie byłoby sobą, gdyby do takiego spotkania nie dorzuciło kilku "zdań od siebie". To dzięki wrażliwości Mateusza Pospieszalskiego (producenta muzycznego tego zbioru, a także autora i kompozytora kilku pieśni) możemy śmiało mówić o jedności tworzywa muzycznego, a i niejednym zdumieniu.
Projekt ten ma również niebagatelny wydźwięk pozaartystyczny. Zwraca uwagę na naturalną potrzebę bliskości Polski i Ukrainy, ale i na mur na wspólnej granicy. "Jak dużo mamy do przejścia wielkich rzek?" - to doniosłe i aktualne pytanie, tak tradycyjnej, jak i współczesnej kultury.

Pierwszym singlem z krążka jest utwór "Wyszła młoda":

 

 

Płytę możecie kupić na www.kulturalnysklep.pl

źródło: mat.prasowe

POLECANE RADIA