Smooth Festival także na antenie Radia Złote Przeboje

28.05.2009 12:19
Już w piątek na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy odbędzie się koncert Smooth Festiwal Złote Przeboje Bydgoszcz 2009. Od godz. 21.30 na żywo w Radiu Złote Przeboje będzie można słuchać występów gwiazd - na czele z Macy Gray. Stacja przygotowała też specjalne programy festiwalowe. Przeczytaj o szczegółach w informacji prasowej.

Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2009 oficjalnie rozpocznie się w czwartek, 28 maja, wernisażem fotografii wykonanych przez Marka Niedźwieckiego podczas jego wielu podroży po Australii. Wystawa zatytułowana "Australia okiem Niedźwiedzia" będzie ogólnie dostępna od piątku 29 maja do 15 czerwca 2009 w Galerii "Nad Brdą" przy Wyższej Szkole Gospodarki na ul. Królowej Jadwigi 14 w Bydgoszczy.

Ciekawie zapowiada się multimedialna wystawa pt. "Poziomy i głębie, czyli co kryją wąsy Marcela Duchampa", współorganizowana przez Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego. Odrestaurowane wnętrze Czerwonego Spichrza gościć będzie artystów związanych z Bydgoszczą: Andrzeja Prokopiuka, Dariusza Gackowskiego, Artura Maćkowiaka oraz Grzegorza Pleszyńskiego. Otwarcie ekspozycji 29 maja o godzinie 17.00. Prace będzie można oglądać do 7 czerwca.

Obie wystawy są niebiletowane i dostępna dla wszystkich zainteresowanych.
 
Cześć muzyczna festiwalu rozpocznie się w piątek o godzinie 18.30 koncertem Miki Urbaniak. Po niej na scenie pojawi się rewelacyjna Norweżka Maria Mena. Około godziny 20.00 rozpocznie się koncert gwiazd flamenco chill - Chambao. Fragment ich występu zainauguruje Galę Telewizyjną, która rozpocznie się  o godzinie  21.30. W jej ramach Hiszpanie z Chambao zagrają dwa utwory. Po nich publiczności zaprezentują się polscy artyści w ramach projektu przygotowanego specjalnie na ten wieczór przez Andrzeja Smolika. Pod jego kuratelą na bydgoskiej estradzie wystąpią Kayah, Dorota Miśkiewicz, Mika Urbaniak, Natalia Grosiak oraz Pola, której debiut prezentowaliśmy Wam jakiś czas temu.

Po części polskiej będziemy mogli posłuchać kilku utworów w wykonaniu zjawiskowej pieśniarki z Wysp Zielonego Przylądka - Lury oraz pełnego koncertu głównej gwiazdy festiwalu, charyzmatycznej soulowej divy - Macy Gray. Na zakończenie muzycznej części imprezy wystąpi wrocławska grupa Mikromusic.

Z uwagi na fakt, że festiwal nie jest biletowany, na Wyspie Młyńskiej warto pojawić się odpowiednio wcześnie. Ten uroczy zakątek Bydgoszczy ma bowiem ograniczoną pojemność i wejście na festiwal będzie odbywać się na zasadzie pierwszeństwa. Dla wszystkich osób, dla których nie starczy miejsca na Wyspie, na Palcu Teatralnym oraz na Rybim Rynku w Bydgoszczy zainstalowane zostaną telebimy na których transmitowane będą wszystkie festiwalowe koncerty.

Koncertu można będzie słuchać na żywo na antenie Radia Złote Przeboje w piątek od 21.30 - także za pośrednictwem radia internetowego tuba.fm.

Koncert Galowy Smooth Festiwal pokaże TVP2 o godz. 23.30.

W ramówce stacji codziennie od 4 maja pojawia się program poświęcony Smooth Festival - tzw. studio festiwalowe. Kilkukrotnie w ciągu dnia słuchacze dowiadują się szczegółów o koncercie oraz bydgoskich atrakcjach. W dniu imprezy wszystkie informacje o festiwalu nadawane będą z Bydgoszczy.

W piątek, 29 maja, o godz. 19.00 w Złotych Przebojach rozpocznie się specjalne wydanie Listy Przebojów Marka Niedźwieckiego. Poprowadzi je, pod nieobecność Marka Niedźwieckiego, który będzie wtedy prowadził Smooth Festival, Piotr Sworakowski. W programie, oprócz aktualnego notowania listy przebojów, znajdą się prezentacje artystów i piosenek festiwalowych.

Sobotni program Marka Niedźwieckiego "Złote, słodsze i najsłodsze" (30 maja, godz. 10.00-13.00) również będzie nadawany z Bydgoszczy, a jego gośćmi będą gwiazdy Smooth Festival.

Koncertowi w Bydgoszczy towarzyszy album "Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2009". Wydawnictwo, oprócz płyty z utworami m.in. Macy Gray, Smolika, Doroty Miśkiewicz, Kayah, Chambao, Lury i Marii Meny, zawiera przedmowę Marka Niedźwieckiego pt. "Co to jest smooth jazz?" oraz krótki przewodnik po Bydgoszczy.

Więcej informacji na http://www.smoothfestival.net/

żródło: mat. prasowe

POLECANE RADIA