Hit generator rośnie

20.05.2009 13:26
Zbigniew Hołdys, Edyta Jungowska i Wojtek Olszak w programie HIT Generator

Zbigniew Hołdys, Edyta Jungowska i Wojtek Olszak w programie HIT Generator (fot.FORUM/Krzysztof Jarosz)

Mało kto się tego spodziewał, ale oglądalność programu "Hit generator" wzrosła. Jednocześnie można w nim zobaczyć coraz więcej nowych twarzy, które zaczęły wygrywać w starciach z doświadczonymi artystami. 

W ostatnim piątkowym programie miano "Super hitu" zdobyły utwory formacji Orbita Wiru i Ścigani - istnieje duże prawdopodobieństwo, że wiele osób oglądających Hit generatora widziała ich i słyszała po raz pierwszy. Paradoksalnie, przynajmniej w stosunku do przewidywań TVP, gdy w programie zaczęli przeważać debiutanci, jego oglądalność wzrosła. Według bloga wojtko.pl w tym momencie telewizja nie nalega już na udział gwiazd, bo nieco odświeżona formuła programu zaczęła przynosić wyniki.   

Fakt, że w tej chwili do kolejnych odcinków częściej przechodzą debiutanci niż znane twarze wiąże się z jeszcze jednym wydarzeniem - zmianą regulaminu. Odkąd zastrzeżono, że z jednego numeru telefonu można oddać tylko jeden głos, młodzi artyści zaczęli odnosić większe sukcesy. Oto jak to wydarzenie podsumowuje wojtko.pl

Ale jest coś jeszcze lepszego. I ciekawszego, bo dowodzi, że stare przyzwyczajenia ludzi z wytwórni fonograficznych wyplenić ciężko. Otóż wiecie kiedy debiutanci zaczęli wygrywać i przechodzić kolejne etapy programu? Od chwili, gdy zmieniono regulamin, i można już tylko jeden głos oddać z jednego numeru. Tak. Od tego czasu ci "znani i lubiani" otrzymują po kilka procent głosów. Za to Ścigani czy Orbita Wiru idą jak burza. Bo iść wreszcie mogą. Dyżurne telefony menadżerów i budżety firm płytowych przestały być argumentem. A ludzkość powiedziała wyraźnie, że woli coś... powiedzmy świeższego. Bo nawet ci debiutanci, którzy odpadali, często kończyli na trzecim miejscu, wyprzedzając celebrytów. I to nie chodzi nawet o to, że części z nich, tych znanych bardziej, nie należą się słowa uznania. Ale fajnie, że dzięki programowi poznajemy nowe twarze i dźwięki, i że mają one szansę na karierę. Do niektórych od razu po programie dobijają się firmy różne chcąc pozyskać ich do reklam swoich produktów, na pewno ruszyli też wydawcy.

 

 

W najbliższy piątek w Hit generatorze zobaczymy Orbitę Wiru, Ściganych, Dziewczyny, Ramonę Rey i Matta Kowalskyego. Emisja w TVP2 o 22.35.

KR


 

POLECANE RADIA