Prawie jak Abba

08.05.2009 14:44
ABBA

ABBA (ABBA)

Benny Andersson i Bjorn Ulvaeus, czyli męska połowa Abby, opublikowali swoją pierwszą popową piosenkę od 15 lat. Wykonuje ją... personel hotelu, należącego do Anderssona.

Utwór "Second Best to None" powstał z myślą o pracownikach sztokholmskiego hotelu i został w Szwecji wydany w postaci singla.

Benny Andesson wpadł na pomysł nagrania "Second Best to None" we wrześniu zeszłego roku podczas piątych urodzin hotelu Rival.

- Zorientowałem się, że co najmniej dwadzieścioro pracowników śpiewa w amatorskich chórach w Sztokholmie - mówi Andersson. - Spytałem, czy chcą, żebym napisał dla nich piosenkę, którą moglibyśmy umieścić na stronie internetowej hotelu. Zgodzili się, więc to zrobiłem.

Autorem tekstu jest Bjorn Ulvaeus.

W teledysku do utworu wystąpili oczywiście pracownicy hotelu, ale przez chwilę widać w nim także Benny'ego i Bjorna. Sama piosenka przywodzi na myśl dokonania Abby.


 

Andersson i Ulvaeus odnieśli olbrzymi sukces z Abbą w latach 70. i na początku 80. Para pracowała razem także później w latach 80. Ostatni popowy projekt, w który obaj byli zaangażowani, to album Josefin Nilsson, który ukazał się w pierwszej połowie lat 90.

Iga Burniewicz

POLECANE RADIA