Morcheeba zagra po raz pierwszy w Warszawie

08.05.2009 13:16
Morcheeba

Morcheeba

16 lipca w warszawskim klubie Stodoła po raz pierwszy w Warszawie wystąpią mistrzowie nastrojowych ballad, czyli zespół Morcheeba. Sprawdźcie informację prasową ze szczegółami koncertu.

Morcheeba, 16 lipca 2009

Warszawa, Klub Stodoła
ul. Batorego 10, start: 20.00

Sprzedaż biletów ruszy 11 maja 2009

Organizator koncertu: Good Music Productions www.goodmusic.com.pl

Morcheeba to jeden z najsłynniejszych zespołów triphopowych wszech czasów. Grupę założyli w 1995 bracia Godfrey, do których dołączyła wokalistka Skye. W swojej twórczości łączą trip-hop, funk, disco z popem. Zasłynęli jako twórcy najpiękniejszych triphopowych ballad  Trigger Hippie, Blindfold, opartych o dyskretne beaty. Jednak największy sukces przyniosły im kompozycje "Rome Wasn't Built In A Day", "The Sea", czy "Otherwise",  które stały się klasyką popu.

 


 

Morcheeba ma swoim koncie 8 albumów i kilka milionów sprzedanych płyt, które podbiły serca zarówno fanów muzyki klubowej jako doskonałe chilloutowe ballady, ale urzekły też swoim niezwykłym pięknem sympatyków innych gatunków. Oczarowali też wielu reżyserów, ich nastrojowe kompozycje powił się m.in. w "Enemy Of The State", This Year's Love", "Traffic".

Pomimo zmian wokalistek Paul i Ross Godfrey od lat udowadniają, kto odpowiada za niepowtarzalny klimat i urok utworów Morcheeby. Tkwią one o wiele głębiej niż głosy zaproszonych artystów, swobodnie unoszące się na powierzchni brzmienia. Możliwe, że bracia właśnie to mieli na myśli, nazywając jedno ze swoich ostatnich dzieł - album "Dive Deep".

Pomimo ogromnej popularności w Polsce i kilku wizyt w naszym kraju, nigdy dotychczas Morcheeba nie wystąpiła w Warszawie. Tak więc 16 lipca zagra tu swój pierwszy koncert. 

źródło: mat.prasowe Good Music

 

Więcej o:

POLECANE RADIA