Michael Jackson z przymrużeniem oka

07.05.2009 09:09
Michael Jackson

Michael Jackson (Michael Jackson, fot.AP Photo/Joel Ryan)

Zobaczyliśmy już, jak można sparodiować Madonnę i Nirvanę. Teraz czas na Króla Popu.
Nie jest trudno stroić sobie niewybredne żarty z Michaela Jacksona. Zawsze można wyśmiać efekty operacji plastycznych, które przeszedł, czy podejrzenia o pedofilię. Robią to dziesiątki, jeżeli nie setki komików, a nawet muzyków w swoich teledyskach. Znalazło się jednak kilku parodystów, którzy nie przekroczyli granicy dobrego smaku i podeszli do muzyki i osoby Michaela Jacksona w sposób kreatywny.

Lenny Henry - "Thinner"

Telewizja BBC za grosze (pensy?) nakręciła zbliżoną do oryginału parodię "Thrillera", jednego z najdroższych klipów w historii. W "Thinner" komik Lenny Henry przechodzi metamorfozę odwrotną niż Michael Jackson... a do tego martwi się swoją wagą.

"Golimar"

To akurat nie jest parodia, ale i tak bawi. Przyznaję się bez bicia, że nie widziałam filmu "Donga", z którego ten klip pochodzi, ale jak tylko zgłębię tajniki kina tollywoodzkiego (tak, to jest Tollywood, kino z indyjskiego stanu Andhra Pradeś), na pewno doniosę, w jakim kontekście ta piosenka została wykorzystana. "Donga" oznacza w telugu "Złodziej", co nijak się ma do teledysku.

Tommy Davidson - "Am I Black or White"

Program "In Living Color" postanowił rozważyć kwestię tego, czy Michael Jackson jest biały czy czarny... Na koniec klipu Michael poznaje o sobie prawdę.

Weird Al Yankovic - "Eat It"

Michael Jackson jest podobno fanem Yankovica. Król parodystów - podobnie jak Lenny Henry - zdecydował się na motyw "żywnościowy". "Eat It" to oczywiście parodia "Beat It", a "Fat" - "Bad".

Weird Al Yankovic - Eat It
Załadowane przez: jpdc11

Weird Al Yankovic - "Fat"


Weird Al Yankovic - Fat
Załadowane przez: GuyanaMike

"Badder"

W kontekście niedawnych procesów Michaela Jacksona ten klip pewnie nie przemawia na korzyść muzyka. Pochodzi z jego filmu "Moonwalker" z 1988 r.

MADtv

Ci panowie znajdują się gdzieś na granicy dobrego smaku. "Ratuje" ich doskonały sobowtór Michaela Jacksona.


Iga Burniewicz

POLECANE RADIA