Smooth Festival Złote Przeboje 2009 - ruszyła sprzedaż biletów

06.05.2009 14:59
Macy Gray

Macy Gray (Macy Gray, fot.mat.prasowe)

Ruszyła sprzedaż biletów na Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2009. To wielkie muzyczne święto odbędzie się już 29 maja na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy.

Na Wyspie Młyńskiej, odbędzie się kilkugodzinny koncert, podczas którego wystąpią światowe gwiazdy: Macy Gray, Chambao, Maria Mena, Lura oraz znakomici artyści polscy. Koncert potrwa do późnych godzin nocnych. Specjalnie na tę okazję Andrzej Smolik opracował unikalny polski projekt  muzyczny z udziałem takich artystów jak Kayah, Dorota Miśkiewicz czy Mika Urbaniak.

Smooth znaczy przyjazny. I tak będzie! Cały świat zakochał się 10 lat temu w Macy Gray, kiedy nam śpiewała do ucha "I Try". Od wtedy zdobyła nagrody Grammy, wylansowała wiele przebojów, wydała 6 płyt. Najnowsza będzie w tym roku. Pewnie nam sama o tym opowie w Bydgoszczy. Chambao to 100% pozytywnej energii z Hiszpanii. Kto nie pamięta piosenki "Pokito a Poko"? Lura jest następczynią Cesarii Evory. Piękna, młoda, a jak śpiewa? Zjawisko. Maria Mena jest pół Norweżką, pół Nikaraguanką. Kiedy śpiewa "I'm In Love", to ja sobie dopowiadam, że ja też. W niej tak łatwo się zakochać, proszę mi na razie uwierzyć na słowo. To nasze gwiazdy ze świata. A z kraju? Kayah w znakomitej formie. Tuż przed wydaniem nowej płyty. Dorota Miśkiewicz "Nucę gwiżdżę sobie" ciesząc się na Jej występ. Mika Urbaniak po Rodzicach (Urszula Dudziak i Michał Urbaniak) odziedziczyła wszystko co najlepsze. Właśnie wydała debiutancki album. Natalia Grosiak z Mikromusic to jeden z najciekawszych głosów na naszym rynku. Cudownie nim czaruje na estradzie. I jeszcze Pola debiut roku? Swój pierwszy album nagrała w Londynie pod opieką między innymi Robina Millara (Sade, Randy Crawford) i właśnie przed festiwalem go wydaje. Cały zestaw muzycznych niespodzianek szykuje dla nas Sam Mistrz - Andrzej Smolik. Trzymam kciuki za występy wszystkich Artystów i cieszę się na spotkanie z Państwem...
Marek Niedźwiecki

Wszyscy, którzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć w festiwalu, będą mieli szansę obejrzeć transmisję festiwalowej Gali na antenie TVP2. W ramach Koncertu Galowego wybrane utwory zaprezentują wszyscy artyści zaproszeni na festiwal.

Dla najbardziej wymagających gości zostanie przygotowana strefa VIP w bezpośredniej bliskości sceny. Zaproszenia do strefy VIP można nabyć poprzez serwis www.eventim.pl.

Na czas festiwalu zaplanowane zostały nie tylko muzyczne atrakcje, ale także wystawy - fotografii i malarstwa.

Goście festiwalu będą mieli okazję obejrzenia fotografii wykonanych przez Marka Niedźwieckiego podczas wielu jego podróży po ukochanej Australii. Wystawę "Australia okiem Niedźwiedzia" będzie można oglądać w Muzeum Fotografii w Wyższej Szkole Gospodarki.

Z kolei multimedialna wystawa pt. "Poziomy i głębie czyli co kryją wąsy Marcela Duchampa" zostanie przygotowana przez  Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego. Ta wystawa to rodzaj hołdu dla Duchampa, ale ukazuje także schyłek jego epoki. Nastrojowe wnętrze w stylu romańskim zapełnią multimedialne pokazy artystów związanych z Bydgoszczą: Andrzeja Prokopiuka, Dariusza Gackowskiego, Artura Maćkowiaka oraz Grzegorza Pleszyńskiego.

Obie Wystawy będą niebiletowane i dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Na antenie Radia Złote Przeboje od 4 maja pojawia się specjalny program poświęcony Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2009. Oprócz ciekawostek związanych z festiwalem, muzyką, jego miejscem i gwiazdami, znajdą się w nim także informacje o samej Bydgoszczy oraz informacje ułatwiające dojazd do Bydgoszczy, komunikację w samym mieście, a także  sam udział w koncertach. Nie zabraknie też wywiadów i anegdot. Radio Złote Przeboje aż do dnia festiwalu będzie zachęcało i przygotowywało swoich słuchaczy do udziału w tym wydarzeniu.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na http://www.smoothfestival.net/

POLECANE RADIA