Muzykalne dzieci polskich muzyków

04.05.2009 09:36
Dorota Miśkiewicz

Dorota Miśkiewicz (Dorota Miśkiewicz, fot. mat.prasowe)

Można by było się rozpisywać o wynikach badań, które dowodzą, że talent muzyczny dziedziczy się w genach... Można by było, ale po co? Wystarczy spojrzeć na scenę muzyczną i staje się jasne, że talent nie bierze się "znikąd".
Wiemy już, co się stało z genami najlepszych zagranicznych artystów. Czas sprawdzić, jak matka natura obdarzyła talentem dzieci polskich gwiazd.

Natalia Kukulska

Już od 1984 r. wiemy, że Natalia Kukulska, córka Anny Jantar, bardzo przejmowała się tym, co powie tata. A tata, czyli kompozytor Jarosław Kukulski, dbał o rozwój muzyczny córki od jej wczesnego dzieciństwa. Pierwszą piosenkę Natalka zaśpiewała w wieku sześciu lat i szybko - jako młodziutka, sympatyczna okularnica - stała się ulubienicą dzieci i dorosłych. Powróciła na scenę jako dojrzała wokalistka w 1996 r., a kilka lat później nagrała nawet duet z mamą.

Sebastian Riedel

Dobry przykład tego, jak prawdziwe jest powiedzenie, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. W tym przypadku - w sensie muzycznym. Sebastian Riedel, grający głównie w zespole Cree, jest prawie tak samo bluesowy jak jego ojciec. Zresztą to Ryszard Riedel wymyślił nazwę "Cree".

Patrycja Markowska

Kiedy córka Grzegorza Markowskiego debiutowała w 2001 r., złośliwi żartowali, że głos odziedziczyła po matce, a urodę - po ojcu. Świat się pomylił?

Fisz i Emade

Synowie Wojciecha Waglewskiego są jednymi z najciekawszych postaci na polskiej scenie muzycznej - czy to oddzielnie, czy w parze, jako Tworzywo Sztuczne.


Fisz Emade "Nie bo nie"
Załadowane przez: asfalt

Marysia Sadowska

Córka kompozytora Krzysztofa Sadowskiego i wokalistki Liliany Urbańskiej karierę zaczynała w zespole Tęcza, który większość z Was pewnie pamięta z programu "Tęczowy Music Box". Pierwszy solowy album Marysia nagrała jako 14-latka, wydała dwie płyty w Japonii, a w Polsce jej pierwsza "dorosła" płyta pojawiła się w 2004 r.

Dorota Miśkiewicz

Córka saksofonisty jazzowego Henryka Miśkiewicza karierę zaczęła od współpracy z najlepszymi - najpierw nagrywała z Włodzimierzem Nahornym, potem z Tomaszem Stańką, później występowała też z Nigelem Kennedym, Anną Marią Jopek, Ewą Bem, dla której pisze zresztą piosenki... Pierwszy autorski album Doroty Miśkiewicz ukazał się w 2002 r.

Katarzyna Pietras

Kolejny potomek muzycznego związku, tym razem Beaty Kozidrak i Andrzeja Pietrasa. Debiutowała w 2003 r., przyśpiewując filmowi "Stara baśń - kiedy słońce było bogiem". Od tamtej pory znamy ją głównie jako wokalistkę zespołu Kashmir. 

Bracia

Słysząc Wojciecha i Piotra, nie ma się wątpliwości, że są synami Krzysztofa Cugowskiego. Całe szczęście nie przypominają go z wyglądu.

Natalia Niemen

Córka jednej z największych legend polskiej muzyki pierwsze kroki na scenie stawiała w chórkach u Natalii Kukulskiej. Sama zadebiutowała w 1998 r., wystąpiła w Opolu, a później zaczęła występować z chrześcijańskimi grupami New Life M. i Trzecia Godzina Dnia, z którymi związana jest do dzisiaj.

Mika Urbaniak

Trudno byłoby się spodziewać, żeby ze związku Michała Urbaniaka i Urszuli Dudziak wyniknęło niezwiązane z muzyką dziecko. Mika Urbaniak wspomaga wokalnie Andrzeja Smolika, a kilka dni temu do sklepów trafił jej pierwszy solowy album "Closer".


Z kogo rodzice mogą być najbardziej dumni?

Iga Burniewicz

POLECANE RADIA