Bitwa coverów - Kings Of Leon

29.04.2009 12:00
Kings Of Leon

Kings Of Leon (Kings Of Leon, fot.mat.prasowe)

W tym odcinku "Bitwy coverów" wprowadzamy pewne urozmaicenie. Tym razem nie zajmiemy się tylko jednym utworem, ale kilkoma kawałkami tego samego wykonawcy. Gdyby spróbować zebrać dane statystyczne, pewnie wyszłoby nam, że jest to obecnie jeden z najczęściej coverowanych zespołów na świecie. Kings Of Leon.

Szczególnie wśród młodych wokalistek, dlatego one dzisiaj przeważą w naszym zestawieniu.

BAT FOR LASHES - Use Somebody

Znamy parę osób, które po usłyszeniu tej wersji zakrzyknęły "ooo, bardzo kościelne" i trudno nie przyznać im trochę racji. Ten minimalizm instrumentalny, czyli tylko klawisze i tamburyn, mogą przynieść takie skojarzenie. Z drugiej strony, trudno nie docenić tego, że cover w wykonaniu Natashy Khan totalnie różni się od oryginału - jedni będą go za to kochać, inni wręcz przeciwnie. Piosenka została nagrana do audycji Jo Whiley - BBC Radio 1's Live Lounge.

 

FRIENDLY FIRES - Use Somebody

Mogłoby się wydawać, że czerpiąca garściami z elektroniki formacja Friendly Fires wybierze jakiś inny kawałek do przerobienia, a tymczasem gdy zostali zaproszeni do BBC, podobnie jak Bat For Lashes postawili na "Use Somebody" (tylko nieco wcześniej, bo w listopadzie 2008). Ortodoskyjni fani Kings Of Leon mogą mieć problem z tą wersją, ale ci, którzy lubią eksperymenty, koniecznie powinni jej posłuchać. 

 

 

JAMES MORRISSON - Sex On Fire

Kolejna wersja nagrana dla "Live Lounge". Tym razem ulubieniec brytyjskich nastolatek i pań w średnim wieku James Morrison wziął się za "Sex On Fire". Podejście tradycyjne - na pierwszym planie jest charakterystyczny wokal z chrypką i gitara. Dosyć poprawna wersja, ale trudno powiedzieć o niej cokolwiek więcej.

 

 

KARIMA FRANCIS - Use Somebody

O Karimie mogliście u nas przeczytać zaledwie wczoraj, dzisiaj jej cover wrzucamy do naszego zestawienia. Artystka gra go na swoich koncertach, a ostatnio została zaproszona do jednego z najpopularniejszych obecnie programów muzycznych, do "Later with Jools Holland". Jej wykonanie jest bardzo emocjonalne, przede wszystkim za sprawą niepowtarzalnego głosu. Coś nam podpowiada, że o tej wokalistce jeszcze usłyszymy.

 

 

LYKKE LI - Knocked Up

Jedyny w dzisiejszej "Bitwie coverów" utwór spoza płyty "Only By The Night". Wszystko zaczęło się od bardzo udanego remixu, który został przyrządzony z udziałem Lykke Li i kawałkiem "Knocked Up" właśnie. Ta wersja trafiła na singiel "Use Somebody", a Lykke Li zaczęła ją grać na swoich koncertach. Oficjalnego wykonania cover doczekał się dopiero przed kilkunastoma dniami w talk show Carsona Daly'ego.

 

 
PIXIE LOTT - Use Somebody
O Pixie z kolei pisaliśmy przedwczoraj. Ta 18-letnia wokalistka właśnie nagrała swój pierwszy oficjalny teledysk, ale wcześniej po sieci krążyło właśnie to nagranie - jej cover "Use Somebody". Mocno popowa, prosta wersja zwraca Waszą uwagę?
 

 
 
Wyniki poprzedniej bitwy coverów, czyli najlepsze wersje PARANOID ANDROID według Was:
 
1. Brad Mehldau
2. Vitor Araujo
3. Easy Star All-Stars
4. Sia Furler
5. Rock4
 
Kasia Rogalska
 

 

PYTANIE Która wejsa utworu KINGS OF LEON jest najlepsza?

  • Bat For Lashes
  • Friendly Fires
  • James Morrison
  • Karima Francis
  • Lykke Li
  • Pixie Lott
Więcej o:

POLECANE RADIA