Polacy jednak potrafią robić teledyski?

27.04.2009 17:27
kadr z klipu

kadr z klipu (kadr z klipu)

Mamy nadzieję, że nasza radość nie jest przedwczesna, ale kilka dni temu pokazywaliśmy Wam bardzo udany klip NuSoulCity, a już dzisiaj kilka słów na temat kolejnego rewelacyjnego obrazka i to zrobionego przez naszych rodaków dla londyńskiego kolektywu.

Zaczniemy od klipu:

 Autorami tego teledysku są Katarzyna Kijek i Przemysław Adamski. Swój pomysł zrealizowali przy użyciu niszczarki do papieru. Co trzecie ujęcie było drukowane, a następnie cięte w paski, z których układano różne kombinacje. Tutaj możecie zobaczyć na zdjęciach jak to dokładnie wyglądało. Nasuwa nam się jedno określenie: świetna robota.

Przemek Adamski znany jest m.in. ze współpracy z Monsieur Zupika - wspólnie stworzyli m.in. klipy dla Pink Freud, Dick4Dick i DJ'a Vadima.

Oi Va Voi z kolei promuje właśnie najnowszą płytę - "Travelling The Face Of The Globe", która ukaże się 11 maja. Londyński zespół, który w swojej muzyce łączy gitary, silne inspiracje folkowe i brzmienia klubowe, powinien być znany polskij publiczności m.in. dzięki wizytom na takich imprezach jak Festiwal Kultury Żydowskiej, Folk Fiesta czy Globaltica. Już 8 maja będziemy mieli okazję zobaczyć ich na warszawskich juwenaliach na Dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego. 

Kasia Rogalska

 

POLECANE RADIA