Madonna z przymrużeniem oka

25.04.2009 10:45

AP/MATT DUNHAM

Ze względu na swój niepowtarzalny, rozpoznawalny styl, Madonna jest świetnym obiektem żartów dla parodystów. Zresztą nie tylko ona, ale i jej utwory, doskonale znane nawet tym, którzy nie śledzą uważnie rynku muzycznego. Zobaczmy i posłuchajmy kilku z tych, którym w ostatnich dwudziestu pięciu latach parodiowanie Madonny wyszło najlepiej.

Julie Brown (Medusa)

Temat Madonny najbardziej zgłębiła aktorka komediowa Julie Brown, która w latach 80. zasłynęła z naśladowania znanych osobistości. Kiedy w 1991 r. ukazał się dokument "Truth or Dare", opowiadający o trasie koncertowej Madonny, Julie Brown nie mogła pozostać obojętna. Już w następnym roku na ekrany telewizyjne w USA trafiła godzinna parodia filmu - "Medusa: Dare To Be Truthful". Tytułowa Medusa, głupiutka, żyjąca wyłącznie seksem blondynka, zaśpiewała w filmie kilka "swoich" przebojów, w tym "Party In My Pants" (parodię "Like A Prayer") i "Vague" (czyli "Vogue").

"Weird Al" Yankovic

Podobno kiedy ukazał się kawałek "Like A Virgin", Madonna żartem spytała jednego ze swoich znajomych, ile czasu minie, zanim "Weird Al" Yankovic przerobi utwór na "Like A Surgeon". Tak się złożyło, że znajomy Madonny był też znajomym menedżera Yankovica... "Weird Al" doszedł do wniosku, że to niezły pomysł.


Celine Dion

Czy to jeszcze cover, czy już parodia? Celine Dion w programie komediowym wystylizowana na Madonnę naśladuje jej taniec i śpiewa "Papa Don't Preach"...

MATtv

Trochę mniej subtelne podejście do Madonny zaprezentował komediowy program "MADtv". Madonna walczy z półżywym krukiem w parodii "Frozen".


Jimmy Fallon i Kirsten Dunst

Ceremonię rozdania MTV Video Music Awards otworzyli Jimmy Fallon i Kirsten Dunst, którzy popisali się swoimi talentami wokalnymi i tanecznymi w "Don't Tell Me".


French and Saunders

Na koniec dwa podejścia do "Me Against The Music" Britney Spears i Madonny w wykonaniu brytyjskiego duetu komediowego French and Saunders i MADtv.

MADtv


 
Iga Burniewicz

 

POLECANE RADIA