Reni Jusis na terapii grupowej? [galeria]

06.04.2009 16:27
Reni Jusis na planie teledysku

Reni Jusis na planie teledysku "A mogło być tak pięknie" (fot.mat.prasowe)

Owszem, a przynajmniej na planie ciekawie zapowiadającego się teledysku do utworu "A mogło być tak pięknie", który promować będzie najnowszy projekt Reni Jusis - "Iluzjon cz.I". Fabuła klipu może być zaskakująca.  

Reżyserii klipu podjął się Bartek Prokopowicz, znany do tej pory jako wybitny operator w takich filmach jak "Dług" czy "Przedwiośnie". Reni i Bartek przyjaźnią się od lat, poznali się 10 lat temu przy okazji pracy nad pierwszymi teledyskami Reni. Autorem zdjęć do nowego klipu jest Jan Holoubek, czołowy operator młodego pokolenia. Twórcami scenariusza są Reni Jusis i Bartek Prokopowicz. Pomysł na teledysk zrodził się  podczas pracy nad płytą. Oto jak wokalistka opisuje swoje inspiracje:

Zazwyczaj podczas miksów, pod koniec pracy nad płytą słucha się tego samego utworu kilkadziesiąt razy pod rząd. Żeby nie zwariować często układam sobie w wyobraźni przeróżne historie i obrazy, które urozmaicają tę monotonną pracę. I tak było w przypadku piosenki "A mogło być tak pięknie". Nagle przed moimi oczami pojawił się krąg kilkunastu osób podczas bliżej nieokreślonej terapii grupowej. Scena niczym z filmu "Fight Club". Wisi nad nimi jakaś tajemnica, przyszli tu w niewiadomym celu. Spotkanie prowadzi intrygujący i charyzmatyczny moderator. Nagle jedna z bohaterek postanawia opowiedzieć swa historię poprzez piosenkę, w wyniku czego nasz paradokument zamienia się w musical. Bohaterka wyśpiewując swą opowieść, traci kontakt ze światem realnym i nie widzi reakcji towarzyszących jej osób. Wtedy na drugim planie wśród członków grupy wsparcia eksplodują skrajne emocje, ukrywane przed światem i nimi samymi od lat. Nad grupą góruje prowadzący, którego muzyka wprowadza w ekstazę i trans... Po powrocie ze studia postanowiłam opisać szczegółowo tę historię i wysłać ją do mojego przyjaciela, Bartka Prokowicza, który jest wielkim pasjonatem i zapaleńcem, prosząc go o komentarz i radę. Bartek oddzwonił jeszcze tego samego dnia. Oznajmił, że nie chce zmieniać mojej historii. Chce ją jak najszybciej nakręcić. Zaproponował dwa dodatkowe elementy: choreografię i efekty kaskaderskie. Po miesiącu przygotowań Bartek dopracował scenariusz w każdym szczególe, wykreował autorską wizję przestrzeni, postaci, kolorów, odbyliśmy szereg prób aktorskich, muzycznych, kaskaderskich i wreszcie mogliśmy przystąpić do zdjęć. Tak powstała historia "Ludzi Ukwiałów", bo tak nazwaliśmy naszych bohaterów.

Do udziału w teledysku dał się również namówić znany i ceniony aktor Bartek Topa, który brawurowo odegrał rolę charyzmatycznego moderatora. U jego boku pojawiło się kilku zawodowych aktorów, m.in. Anita Jancia, Magda Turczeniewicz, Marek Kossakowski i Maciej Łukczewski ( znany szerszej publiczności jako "Kołcz"), jak również przyjaciele i  muzycy z zespołu Reni. Razem stworzyli barwną galerię postaci. Oprócz 15 aktorów na planie teledysku pracowało również 45 osób ekipy filmowej. To pierwszy teledysk Reni Jusis kręcony z takim rozmachem. Efekty ich pracy będzie można zobaczyć tuż przed premierą płyty wokalistki, która zapowiedziana jest na 24 kwietnia.

źródło: mat.prasowe

* POSŁUCHAJ singla "A MOGŁO BYĆ TAK PIĘKNIE"  

 

POLECANE RADIA