Macy Gray wystąpi na Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2009!

01.04.2009 11:00
Macy Gray

Macy Gray (Macy Gray, fot.mat.prasowe)

To będzie jedno z najważniejszych i najciekawszych wydarzeń muzycznych 2009 roku.

29 maja do Bydgoszczy przyjadą gwiazdy światowego formatu - Macy Gray, Chambao, Lura, Maria Mena a także polscy wykonawcy, tacy jak Kayah, Smolik czy Dorota Miśkiewicz. Dwudniową imprezę poprowadzi twórca najpopularniejszej listy przebojów w Polsce, gwiazda Radia Złote Przeboje Marek Niedźwiecki:

Festiwal wziął się z miłości do muzyki i z przyjaźni z Bydgoszczą. Chodzi o to, by pokazać że są całe pokłady wspaniałej muzyki okołojazzowej, która fantastycznie zabrzmi w waszym mieście.

Niedźwiecki darzy Bydgoszcz sentymentem, to tu w latach 80-tych prowadził dyskoteki.

Kiedyś pani z hotelu Brda mnie nie obudziła. I spóźnilem się na pociąg. Pamiętam, że jechałem taksówką do Torunia, potem do Włocławka i dopiero tam udało mi sie wsiąść.


Niewątpliwie największą gwiazdą Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2009 będzie Macy Gray. Artystka ma na swoim koncie mnóstwo światowych przebojów, m. in. "I try?, który przyniósł jej sławę.

To jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów na świecie - mówi Marek Niedźwiecki - Dopiero na koncertach pokazuje na co ją stać. Jest takim zwierzakiem, który fantastycznie śpiewa. Ale mam nadzieję, że przyjedzie do Bydgoszczy w dobrym nastroju, bo jest to artystka trochę humorzasta.

Oprócz Macy Gray, wystąpią Maria Mena, czyli objawienie szwedzkiej listy przebojów, hiszpańska grupa Chambao a także Lura, wokallistka z Wysp Zielonego Przylądka nazwana  następczynią Cesarii Evory.  

Wygląda jak jedna dziesiąta Cesarii, ale jest fantastyczna.  Na Wyspach Zielonego Przylądka muszą żyć szczęśliwi ludzie - dodaje Niedźwiecki.


Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2009 odbędzie się w samym sercu miasta. Na głównej scenie ustawionej na Wyspie Młyńskiej odbędzie się kilkugodzinny, otwarty koncert. 

Bydgoszcz to miasto energetyczne. Ta energia wyzwala się także przy okazji muzyki. Mam nadzieję, że w przypadku tego Festiwalu także tak będzie - cieszy się prezydent Konstanty Dombrowicz - A Wyspa Młyńska pozwoli na pełne przeżywanie muzyki w plenerze i w pięknej sali Opery Nova.

Organizatorzy zadbają o wrażenia uczestników festiwalu. Nagłośnienie zostanie ustawione na terenie całej Wyspy, tak by wszyscy, nawet daleko od sceny, mogli usłyszeć dźwięk najwyższej jakości.

Druga część  Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2009 to koncert galowy, który odbędzie się w Operze Nova. Andrzej Smolik przygotowuje na tę okazję specjalny projekt muzyczny. Zaprosił do współpracy Kayah, Dorotę Miśkiewicz, Mikę Urbaniak i Andrzeja Bachledę.

Przyjedzie czołówka naszej polskiej muzyki, której przedstawiać chyba nie trzeba - mówi Marek Niedźwiecki.

Koncert galowy będzie biletowany. Ci, którzy pozostaną na Wyspie, będą mogli go oglądać na specjalnych telebimach.

Relacje ze Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2009  będzie można usłyszeć także w Radiu Złote Przeboje zapowiada Grzegorz Wiejak z Grupy Radiowej Agory.

W Bydgoszczy powstanie specjalne studio festiwalowe, z którego w sobotę 30 maja Marek Niedźwiecki poprowadzi swój program Złote, słodsze i najsłodsze a jego gośćmi będą gwiazdy Festiwalu.

Oprócz koncertów, organizatorzy zaplanowali spektakle teatralne i wystawy, m. in. zdjęć z podróży Marka Niedźwieckiego do Australii. Koncert galowy Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2009 pokaże też telewizyjna Dwójka.  

Agnieszka Dolinska TOK FM

 

 

Wystarczy chwila, by zawsze być na bieżąco z Infomuzyka.pl Każdego popołudnia dostaniesz od nas najnowsze wiadomości ze świata muzyki, zapowiedzi koncertów w Polsce i za granicą, ekskluzywne wywiady, powiadomienia o konkursach i wiele innych ciekawych wieści. KLIKNIJ TUTAJ

 

POLECANE RADIA