Hit generator - czy znowu wygra młodzież?

27.03.2009 10:54
Kumka Olik

Kumka Olik (Kumka Olik, fot.mat.prasowe)

Przed tygodniem w programie "Hit generator" zdecydowanie zwyciężyło czterech młodzieńców z zespołu Kumka Olik. Czy dzisiaj uda im powtórzyć ten sukces? O głosy widzów będą konkurować z Blenders, Golden Life, Zakopower i Kid A.

Zwycięstwo Kumka Olik pokazało, że w show Dwójki mogą wygrywać nie tylko ci najbardziej mainstreamowi artyści, jak Piasek i Pectus. Chłopcy nie tylko zebrali pozytywne opinie Zbigniewa Hołdysa, Wojtka Olszaka i Edyty Jungowskiej, ale przede wszystkim zdobyli bardzo duże poparcie widzów. Na dzisiejszy występ przygotowali niespodziankę - razem z Kumka Olik zagra Michał Wiraszko, lider zespołu Muchy. A tak zabrzmiały "Zaspane poniedziałki" w poprzedni piątek:

 

 

Ciekawostką dzisiejszego Hit Generatora będzie też pierwszy po kilkuletniej przerwie występ zespołu Blenders w oryginalnym składzie: Glenn Meyer znów jest głosem Blendersów, a moc sceniczną dopełnią Mariusz Noskowiak, Tomek Urbański i Sławek Urbański. Grupa zaprezentuje pierwszy premierowy utwór od prawie ośmiu lat i będzie on zatytułowany "Kasia". Występ będzie tylko wstępem do powrotu Blendersów na scenę - jeszcze w tym roku ma się ukazać płyta, zespół zapowiada też występ na dużej scenie najbliższego Przystanku Woodstock.

Kolejnym zespołem, który będzie walczył o miano Hitu jest Zakopower z piosenką "Zbuntowany anioł". Wcześniej panowie odwołali swój występ w programie, ponieważ przygotowywali swoje pierwsze koncertowe dvd. Teraz materiał jest już gotowy, ukaże się 3 kwietnia, więc Hit Generator to jedna z pierwszych okazji, aby go promować.

Tegotygodniowi debiutanci to formacja Kid A, istniejąca od 2005 roku. W środowisku słuchającym indie mogą być już rozponawalni, ponieważ zagrali już sporo koncertów supportujących gwiazdy, a także zostali zauważeni przez media. W 2008 roku zaczęli współpracę z Jackiem Kuderskim (Myslovitz), wspomagali go swą grą podczas koncertów. Na początku 2009 roku wyruszyli w trasę koncertową z zespołem Myslovitz - zagrali przed nimi w Chorzowie, Krakowie i Warszawie. 

Nie zabraknie też Golden Life , którzy zajęli z piosenką "Hello" drugie miejsce w ubiegłym tygodniu. Zespół również przypomina o sobie po dłuższej przerwie - jak widać, skutecznie, fani wciąż o nich nie zapomnieli.

Hit Generator dzisiaj w Dwójce o 22.35.

 

POLECANE RADIA