Bitwa coverów: Cant Take My Eyes off You

24.03.2009 16:10
Heath Ledger

Heath Ledger (Heath Ledger w filmie 'Zakochana złośnica')

Gdy w grę wchodzą ciut starsze przeboje, wybór coverów jest znacznie szerszy. Tak też jest w przypadku utworu "Can't Take My Eyes Off You" z 1967 roku, w oryginale wykonywanego przez Frankiego Valliego. Dzisiaj po prostu: idzie wiosna, więc nie mogę oderwać od ciebie wzroku.
Andy Williams

Zaledwie rok po wydaniu oryginału, "Can't Take My Eyes Off You" nagrał Andy Williams. Bardzo klasyczna, rozbujana wersja z mocno zaznaczoną sekcją dętą - to właśnie ten cover wiele osób uważa za najbardziej rozpoznawalny.

 


Boys Town Gang

Era disco z przełomu lat '70 i '80 nie mogła nie odcisnąć swego piętna również na tym kawałku. Nogi same rwą się do tańca, a gdy dodać do tego klip z przystojnymi, tańczącymi wąsaczami z odsłoniętymi torsami... Nie można pozostać obojętnym.

 

Lauryn Hill

"Can't Take My Eyes Off You" trafiło jako bonus track na solowy debiut wokalistki, "The Miseducation of Lauryn Hill" z 1998 roku. Choć nie brakuje mu znanej z oryginału pulsacji, brzmi całkiem nowocześnie. Na pierwszy plan wybija się tu przede wszystkim głos. I całkiem słusznie.

 

 

Heath Ledger

To bardzo specyficzna wersja tego utworu, bo jest fragmentem filmu  "Zakochana złośnica" z 1999 roku. Po jego premierze niemal każda amerykańska nastolatka marzyła, żeby jakiś przystojniak zaśpiewał dla niej na szkolnym boisku właśnie ten kawałek. Nawet jeśli interpretacja aktora nie jest idealna, ma swój urok.

Na marginesie: nie jest to jedyna filmowa wersja "Can't Take My Eyes Off You" - piosenkę zaśpiewała również Michelle Pfeiffer w obrazie "Wspaniali bracia Baker".

 

 

Muse

Pierwsza prawdziwie gitarowa wersja "Can't Take My Eyes Off You" w tym zestawieniu to właśnie Muse. Choć na początku może się wydawać, że w zetknięciu z tym utworem nawet gitary Muse łagodnieją, to tylko pozory. Poniższy fragment koncertu został nagrany dla BBC w maju 2002.

 

 

Manic Street Preachers

Żeby posłuchać coveru w wykonaniu Manic Street Preachers, trzeba przebrnąć przez prawie dwie minuty noworocznych wiwatów. Potem dostajemy wyjątkowy głos Jamesa Dean Bradfielda, gitarę akustyczną i świetnie bawiący się tłum. Wersja została zarejestrowana w trakcie koncertu witającego nowe millenium. 

 

 

Hate Honey

Zaskoczył nas fakt, że "Can't Take My Eyes Off You" jest wyjątkowo często coverowany w Japonii. Jednym z przykładów jest zespół Hate Honey, który niestety ku naszemu zmartwieniu, nagrał wersję bardzo zachodnią. Innej nie udało nam się znaleźć, ale obiecujemy, że jak podszkolimy swój japoński, to nadrobimy.

 

 

Oryginał - Frankie Valli & The Four Seasons

Tradycyjnie, na koniec dla porównania prezentujemy oryginał.

 

 

 

Wyniki poprzedniej bitwy coverów, czyli najlepsze wersje KIDS według Was:  

1. The Kooks (25%)

2. Oldschoolowa pozytywka (23%)

3. The Mentalists (20%)

4. Soulwax (18%)

5. Kids Apologize (16%)

 

KR

 

 

Więcej o:

POLECANE RADIA