Życie Marianne Faithfull na dużym ekranie

15.03.2009 11:18

Fot. Paweł Kozioł / AG

Legendarna rockowa artystka wyraziła zgodę na przeniesienie historii jej życia na ekran kinowy.

Autobiografia Marianne Faithfull ukazała się w 1994 roku, ale piosenkarka dopiero teraz zgodziła się, aby na jej podstawie powstał film. Sama dodaje, że jej przeżycia i doświadczenia na pewno ułożą się w ciekawą historię.

Przeczytam scenariusz, gdy będzie już gotowy. Jednak wybór aktorki i pozostałe decyzje pozostawię reżyserowi. Nie chcę mieć z tym filmem za dużo wspólnego - powiedziała Marianne Faithfull.

62-letnia Faithfull jest jedną z najważniejszych postaci rockowej rewolucji lat 60. Córka brytyjskiego wojskowego i austriackiej baronowej została odkryta jako 17-latka przez managera Rolling Stonesów. Przez pięć lat była związana z Mickiem Jaggerem, uprzednio romansując z Bobem Dylanem. W latach 60. jej niski głos i przejmujące kompozycje pozwoliły osiągnąć sukces. Po wielu życiowych perturbacjach trafiła na ulicę, aby pod koniec lat 70 wrócić do muzyki.

Jej najnowsza płyta "Easy Come, Easy Go" właśnie miała swoją premierę. Wśród gości na albumie Marianne znaleźli się: Keith Richards, Rufus Wainwright, Jarvis Cocker i Nick Cave.

JoaOz

 

 

POLECANE RADIA