Bitwa coverów: Kids

03.03.2009 15:00
kadr z klipu

kadr z klipu (kadr z klipu)

Utwór KIDS zespołu MGMT to jeden z największych przebojów ubiegłego roku dla tańczących inaczej. Doczekał się dosyć dziwnego coveru - cztery dziewczyny z The Mentalists zagrały go za pomocą swoich iPhone'ów i iPodów. Tylko śpiewać musiały w tradycyjnym stylu. Zainspirowały nas do kolejnego odcinka Bitwy Coverów .
THE MENTALISTS
Liczy się pomysł - jak już wspomnieliśmy, dziewczyny skorzystały z gadżetów i każdy dźwięk oprócz wokalu w tym kawałku został wygenerowany za pomocą iPhone'a i iPoda Touch. Słychać więc okarynę i różne rodzaje  syntezatorów. Do tego bardzo tradycyjny, damski wokal. Efekt nie jest może powalający, ale podoba nam się zabawa konwencją i twórcze podejście. 
 
 

Oldschoolowa pozytywka

Dla spragnionych eksperymentów, mamy jeszcze taką perełkę:

 

 

 

THE KOOKS

Z kolei The Kooks zaprezentowali bardzo tradycyjne podejście do tego kawałka - gitary i charakterystyczny wokal Luke'a Pritcharda (plus delikatny chórek) to wszystko, co słyszymy w ich wersji. Czy gdyby trafiła ona do radia jako normalny singiel, utkwiłaby nam w pamięci tak silnie jak oryginał? Nie jesteśmy pewni.

 


 

 

"Kids Apologize", czyli MGMT vs One Republic
Szczerze powiedziawszy, nie mamy pojęcia jak nazywa się chłopak, który zrobił ten miks, ale roboczo nazwijmy go "człowiekiem orkiestrą". Choć połączenie tych dwóch kawałków wydaje się być od czapy, to jednak radocha z jaką je wykonuje, jest urzekająca. 
 

 
Soulwax

Duet Soulwax przeobił "Kids" w bardzo charakterystycznym dla siebie stylu, dzięki czemu utwór MGMT może być również bardzo tradycyjnym parkietowym killerem.

 

 

 
MGMT - Kids, czyli oryginał:
 

 

Wyniki poprzedniej bitwy coverów, czyli najlepsze wersje HALLELUJAH według Was: 

1. Jeff Buckley (40%)

2. Rufus Wainwright (23%)

3. Leonard Cohen (21%)

4. Alexandra Burke (9%)

5. John Cale (4%)

6. Imogen Heap (4%)

 

KR

 

 

POLECANE RADIA