Polscy artyści na Off Club

24.02.2009 11:42
Materac

Materac (Materac, fot.mat.promocyjne)

Poznaliśmy polskich wykonawców, którzy wystąpią u boku Butthole Surfers 19 kwietnia we Wrocławiu w ramach drugiej edycji imprezy Off Club.

Dwie polskie formacje, które tym razem Artur Rojek zaprosił na scenę OFF Club to: MATERAC i PLUM.


MATERAC to Marcin Zagański i Paweł Koprowski, wokalista i gitarzysta zespołu Kombajn do zbierania kur po wioskach. Twórczość duetu jest wedle opisu samych muzyków swoistym "brudnopisem" dla rodzimej formacji (część utworów powstających od 2001 roku trafiła na płytę Kombajnu), a zarazem "muzyczną podróżą w poszukiwaniu nowych, dźwiękowych planet". W 2008 roku nakładem 4ever Music ukazał się zbierający świetne recenzje dwupłytowy album MATERACA "Andersen Dobranoc". Produkcją płyty zajął się Maciej Cieślak z zespołu Ścianka. Koncert w ramach OFF Club będzie jednym z pierwszych występów na żywo MATERACA.

www.myspace.com/materacinfo

Noise rockowy PLUM założyli w 1999 dwaj bracia. Aktualnie to trio, którego skład tworzą: Marcin Piekoszewski (bas & wokal), Rafał Piekoszewski (gitara, wokal) ) i Adam Nastawski (perkusja). Bezkompromisowe brzmienie, energia i wrażliwość zespołu przywołują na myśl, jak mówią sami członkowie, takie formacje  jak Jesus Lizard, Shellac czy Oxbow. Tworzone przez muzyków Plum harmonie i ściany dźwięku porównuje się często do dokonań Sonic Youth oraz zespołów z wytwórni Touch & Go Records. Mają na koncie kilka płyt i niezliczoną ilość koncertów m.in. z Ten Grand, Victims Family czy Sunshine.

www.myspace.com/likeplum


Bajkowy MATERAC, noise rockowy PLUM i pierwszy w Polsce koncert THE BUTTHOLE SURFERS , żywej legendy punk rocka!

To wszystko na jednej scenie we wrocławskim klubie Bezsenność już 19 kwietnia.

Bilety na OFF Club już do nabycia w sieci www.Ticketpro.pl: w przedsprzedaży w cenie 50 pln, w dniu koncertu 60 pln.

Bilety na OFF Festival 2009 - 6-9 sierpnia w Mysłowicach - w sprzedaży od 20 kwietnia.

ZOBACZ TAKŻE:

* Off Festival 2009 - pierwsze szczegóły imprezy


 

 

POLECANE RADIA