Opener 2009: zagrają Crystal Castles, Basement Jaxx i Speed Carvan

12.02.2009 20:21
Crystal Castles

Crystal Castles (Crystal Castles)

Poznaliśmy kolejną trójkę wykonawców, którzy na początku lipca zagrają w Gdyni. Tym razem scena elektroniczno-taneczna, czyli Crystal Castles i Basement Jaxx. Oficjalnie potwierdzono też przyjazd Speed Caravan, co festiwalowicze odkryli już jakiś czas temu.
Crystal Castles:

Nie można przejść obojętnie obok Crystal Castles - intrygują i prowokują swoją muzyką, zachowaniem i wyglądem. Ich muzyka odpowiada najnowszym trendom muzycznym - jest taneczna, melodyjna, ale zarazem ostra i bezkompromisowa.

Duet tworzą Kanadyjczycy - Alice Glass i Ethan Kath. Początkowo zespół funkcjonował jako solowy projekt Ethana. Alice dołączyła w kwietniu 2005 roku nagrywając próbne wokale do wcześniej przygotowanych podkładów. Efekt został opublikowany na Myspace. Zanim powstały właściwe kompozycje do Crystal Castles zaczęły dobijać się wytwórnie. Wczesną wiosną 2008 roku premierę miał ich debiutancki album, który jest właściwie wzorcowym przykładem tego, jakie brzmienia są teraz najmodniejsze. Elementy disco mieszają się tu z przesterowanymi liniami basowymi i dźwiękami rodem z gier komputerowych, a wszystko to okraszone przetworzonym głosem Alice. Punkowy brud i klubowa energia łączą się tworząc nową jakość. Zespół zdobył nawet nominację do NME Award w kategorii "Najlepszy zespół zagraniczny". Ale nie tylko muzyka Crystal Castles ma ogromną siłę rażenia - w głosowaniu czytelników magazynu NME to właśnie Alice Glass stanęła na czele listy najbardziej "cool" muzyków. Zespół zaprawiony jest też w bojach koncertowych, a niektóre jego występy przechodzą do historii, jak na przykład ten podczas zeszłorocznego Glastonbury.

 

Basement Jaxx:

Basement Jaxx to jeden z najbardziej popularnych zespołów muzyki tanecznej. Przez kilkanaście lat działalności wypracowali swoje własne, rozpoznawalne brzmienie, a ich utwory dobrze sprawdzają się na parkiecie jak i w radiu. Wszyscy znają takie przeboje jak "Red Alert", "Romeo", czy "Where's Your Head At". Swoją klasę Basement Jaxx potwierdzają świetnymi, żywiołowymi występami na żywo, co mieli już okazję udowodnić podczas Open'era w 2006 roku dając jeden z najlepszych koncertów festiwalu.

Duet Basement Jaxx to obecnie jedna z największych gwiazd muzyki elektronicznej. Żaden z ich czterech albumów studyjnych nie powtarzał pomysłów wykorzystywanych wcześniej, co płyta Basement Jaxx zaskakiwali nowymi pomysłami. Przez lata kariery dostarczyli publiczności klubowej takie hity jak "Jus 1 Kiss", "Get Me Off", "Oh My Gosh", czy "Take Me Back To Your House". Już niedługo ukaże się kolejna płyta duetu, lecz na razie lista gości okryta jest tajemnicą. Na Open'erze występowi Felixa Buxtona i Simona Ratcliffe'a towarzyszyć będą roztańczeni i rozśpiewani muzycy i wokaliści.

 


Speed Carvan:

  

Do tej pory swój występ potwierdzili:

Kings Of Leon, Placebo, Duffy, The Ting Tings, Madness, Gossip i Buraka Som Sistema

Heineken Open'er 2009

DATA: 2-5 lipca 2009
MIEJSCE: GDYNIA, Lotnisko Babie Doły (Kosakowo)
CENY KARNETÓW:
od 3 XI 2008 karnety na 3 dni bez pola namiotowego 240 PLN,
karnety na 4 dni bez pola namiotowego 280 PLN,
od 16 II 2009 karnety na 3 dni bez pola namiotowego 280 PLN,
karnety na 4 dni bez pola namiotowego 320 PLN,
bilety jednodniowe 140 PLN,
dopłata do pola namiotowego 20 PLN,
BILETY DO NABYCIA: www.opener.pl oraz w punktach sprzedaży sieci
www.ticketpro.pl i www.eventim.pl
ORGANIZATOR: Alter Art

 

POLECANE RADIA