Marcin Rozynek - Ubieranie do snu: premiera 9 lutego

04.02.2009 12:33
Marcin Rozynek

Marcin Rozynek (Marcin Rozynek - okładka płyty)

W najbliższym tygodniu do sklepów trafi trzecia solowa płyta Marcina Rozynka. Tym razem solowa w pełnym znaczeniu tego słowa - artysta sam napisał piosenki i teksty, zagrał na wszystkich instrumentach i oczywiście zaśpiewał.

Płyta zatytułowana "Ubieranie się do snu" to  następca krążka "On-Off " z 2006 roku. Nie należy jednak spodziewać się prostej kontynuacji dokonań Marcina sprzed trzech lat:

Wolałem nawet otrzeć się o niekonsekwencję, czy przypadek jeśli chodzi o brzmienia, niż w dalszym ciągu iść tropem "On-Off" i poprzednich płyt. Niestety, to pewnie rodzaj jakiejś przekory, ale lubię zmieniać, nawet zwycięski skład, czy przepis na sukces, chociaż to z pewnością zawsze jest bliskie pewnej określonej stylistyce. Dla mnie i tak najważniejsze zawsze będą same piosenki, ich najprostsza postać. 

Na albumie znalazło się jedenaście utworów. Tytuł to inspiracja z wierszy Stanisława Grochowiaka: 

Myślę że nawet teksty na tej płycie poszły o krok dalej. Bardzo je lubię. To jednak dalej opowieści o moim świecie, o tym, czym spłynęły te ostatnie dwa lata. W niektórych rozmawiam z tym całym rock'n rollowym fotoplastikonem, który w dalszym ciągu mnie bawi, w niektórych mówię do ważnych dla mnie osób, w niektórych mówię sam do siebie, do mojej żony ("Tok Music"), do mojego ("Last Minute"), i jest miło. 

Premiera "Ubierania się do snu" 9 lutego.

Tracklista:

1. Ubieranie do snu (Naukowcy zaskoczeni gigantycznym obszarem pozbawionym energii)
2. Tok Music - Utwór nagrany ze Steve'm Barney'em
3. Make Love Not Pis
4. Piano
5. Z kolekcji "Wiosna 2009"
6. Western Digital
7. Pierwsze Strony Gazet
8. Masterfood
9. Mexyk
10. Nigdy nie patrz w dół
11. Last minute - Filipowi na wieki
 

POLECANE RADIA