Bitwa coverów: Womanizer

22.01.2009 13:48
Britney Spears, Fot. Thomas Kienzle AP

Britney Spears, Fot. Thomas Kienzle AP (Britney Spears, Fot. Thomas Kienzle AP)

Cover lepszy od oryginału? A może wręcz przeciwnie? Zaczynamy "Bitwę coverów". Będziemy poddawać Waszej ocenie przeróbki różnych mniej lub bardziej znanych kawałków w często zaskakujących wykonaniach. Na pierwszy ogień idzie całkiem świeży przebój Britney Spears - Womanizer.
All-American Rejects

Amerykańska kapela All-American Rejects podeszła do piosenki Britney z wielkim luzem. Jednocześnie panowie stwierdzili, że po prostu "potrafią zrobić to lepiej". Trudno odmówić uroku ich nietypowemu instrumentarium i "uuu" w ich wykonaniu.

Cosmic Elf

Szczerze powiedziawszy nie mamy pojęcia kim jest "Cosmic Elf", ale na YouTube można znaleźć sporo różnych interpretacji znanych kawałków w wykonaniu tej grupy (?). Jeśli macie jakieś informacje, to czekamy na znak, a tymczasem posłuchajcie "Womanizera" w swingującej wersji połączonej z absurdalnym teledyskiem.

 

Ladyhawke

Dosyć minimalistyczna wersja "Womanizera" wykonana prze Ladyhawke w audycji Jo Whiley w radiu BBC1. Jak się okazuje, smyki pasują idealnie do tego utworu - staje się trochę niepokojący i znacznie bardziej liryczny. 

 

 

Lily Allen

Lily zrobiła tę przeróbkę dla żartu i niechcący wpadła w kłopoty związane z wytwórnią płytową. W tej chwili sprawa przycichła, a młoda wokalistka tłumaczy wykonanie tej piosenki swoją "miłością do Britney". 

 


 

ORYGINAŁ: 

 


 

Więcej o:

POLECANE RADIA