ABBA w trasie?

16.12.2008 13:45
Abba

Abba (Abba, fot.AP)

Prawie, a wiadomo, że prawie robi różnicę. ABBA rusza w przyszłym roku w trasę, ale nie chodzi o najpopularniejszy szwedzki kwartet.

Choć może to zabrzmieć dziwnie to muzeum o nazwie "Abba" objedzie świat. Znajduje się w nim ponad 750 eksponatów związanych z zespołem. Można w nim nie tylko posłuchać muzyki Abby, ale i obejrzeć unikatowe pamiątki zgromadzone przez fanów.

Decyzja o wysłaniu muzeum w trasę związana jest oczywiście z renesansem Abby wywołanym filmem "Mamma Mia!", który w ciągu ostatniego roku bił wszelkie rekordy i stał się najlepiej sprzedającym się brytyjskim filmem wszech czasów. Ścieżka dźwiękowa rozeszła się na świecie w ponad czterech milionach egzemplarzy. Wzrosły również notowania płyt z oryginalną muzyką Abby - w sierpniu składanka "Gold - Greatest Hits" jest najstarszym albumem w historii, który znalazł się na szczycie brytyjskiej listy przebojów. Dzięki ponad 26 milionom sprzedanych egzemplarzy, "Gold" został jednym z 40 najlepiej sprzedających się albumów wszech czasów. ABBA sprzedała dotychczas ponad 350 mln płyt. i choć od rozwiązania zespołu minęło ponad 20 lat, rocznie sprzedaje się wciąż trzy miliony jego płyt.

Ponowną popularność Abby odnotowali również organizatorzy imprezy sylwestrowej w Warszawie. Na Pl.Konstytucji, obok polskich gwiazd, wystąpi Bjorn Again i Abbacapella z Niemiec, który zdążył zyskać tytuł jednego z najlepszych zespołów grających hity Abby w Europie.

 

 

 

POLECANE RADIA