Blur - stuprocentowa reaktywacja

10.12.2008 10:54
BLUR AD 2008

BLUR AD 2008 (BLUR AD 2008, fot.NME)

Jak już wspominaliśmy, muzycy Blur, jednego z najlepszych brytyjskich zespołów, po sześciu latach zaczęli rozmawiać o powrocie do grania. Wczoraj w wywiadzie dla brytyjskiego magazynu NME to potwierdzili!

Damon Albarn, Graham Cox , Alex James i Dave Rowntree spotkali się na wspólnej sesji zdjęciowej i wywiadzie dla NME. Potwierdzili, że zaczynają wspólne próby i powoli prace nad nową płytą.

A 3 lipca przyszłego roku Blur zagrają tryumfalny koncert w londyńskim Hyde Parku. Być może pojawią się jako gwiazda na przyszłorocznym festiwalu Glastonbury.

Czuję, że wciąż mamy coś do zrobienia, że nie jesteśmy niepotrzebni i bezsensowni, ale mamy cel istnenia - powiedział Albarn w wywiadzie.

Całość można przeczytać w dzisiejszym numerze magazynu NME.

A to wszystko na temat koncertu słowami samych muzyków:

 

Wokalista Damon Albarn i gitarzysta Graham Coxon praktycznie nie rozmawiali ze sobą od czasu, gdy Coxon opuścił zespół w 2002 roku. Zespół zrobił sobie przerwę od koncertowania i nagrywania w 2003 roku po wydaniu albumu "Think Tank". Potem przyszedł sukces Albarna z grupą Gorillaz i projektem The Good The Bad and The Queen. Basista Alex James został farmerem i zajął się wytwarzaniem organicznych serów oraz napisał książkę "Bit of a Blur" o sukcesie zespołu w czasach britpopu. Perkusista Dave Rowntree udzielał się w projekcie The Ailerons i zajął się grafiką komputerową.


Welcome back Blur !!!


Jaka jest Wasza wymarzona setlista powrotnego koncertu Blur? Czekamy na propozycje.

 

 

JoaOz

Więcej o:

POLECANE RADIA