Pomysł na prezent: Anthony Kiedis - Blizna

03.12.2008 08:41
okładka książki

okładka książki (okładka książki)

Do tej pory w cyklu "Pomysł na prezent" prezentowaliśmy Wam przeróżne wydawnictwa płytowe. Przyszła pora na dobrą książkę, ale oczywiście w tematyce bliskiej zapewne dużej części czytelników Infomuzyki. Tym razem proponujemy świeżo wydaną reedycję fantastycznej biografii Anthony'ego Kiedisa, wokalisty Red Hot Chili Peppers.

"Scar Tissue" (w Polsce "Blizna"), napisane przez Kiedisa we współpracy redakcyjnej z Larry Slomanem, trafiło do księgarni 6 października 2004 r., z miejsca wpadając na 17. miejsce listy bestsellerów "New York Times". Pozycja opowiada o życiowych losach artysty od urodzin, aż do końcówki 2002 r.

Na blisko pięciuset stronach dowiadujemy się o dzieciństwie Kiedisa, jego przejściach z ojcem po przeprowadzce do Los Angeles, ale przede wszystkim o wszystkich przygodach, jakie Anthony przeszedł wraz z partnerami z RHCP podczas ich burzliwej kariery. Jest to książka bardzo szczera, momentami wręcz brutalnie opowiada o przejściach z narkotykach i alkoholem, ale dzięki temu rzeczywiście czytając "Scar Tissue" czujemy, że Kiedis potraktował tę pozycję jako swoiste katharsis.

Biografię możemy polecić zarówno tym, którzy fanami RHCP sa od wielu, wielu lat, jak i tym, którzy dopiero od niedawna zainteresowali się Kiedisem i spółką. Dla tych pierwszych jest to doskonała okazja do uzupełnienia wiedzy, dla tych drugich poznania jednej z najciekawszych muzycznych osobowości ostatnich blisko trzydziestu lat. W dodatku bardzo nas cieszy równie dobry, jak chociażby w przypadku biografii Milesa Davisa, przekład na język polski. Zdecydowanie polecamy!

Anthony Kiedis i Larry Sloman - Blizna
2008 Sonia Draga (oryg. 2004)
cena: ok. 35 zł

INFOMUZYKA POLECA: POMYSŁ NA PREZENT

POLECANE RADIA