Damon Albarn: Blur wróci do grania w 2009 roku

26.11.2008 11:50
Napływają coraz lepsze informacje z obozu Blur. I tak, to chyba jest ten moment, kiedy możemy się zacząć cieszyć przynajmniej trochę: Damon Albarn potwierdził, że zespół w 2009 roku wraca do wspólnych prób.

W rozmowie z radiem BBC frontman powiedział:

Blur z pewnością będzie grał próby i sprawdzimy, czy wciąż brzmimy tak jak kiedyś.

Co więcej, wszystko wskazuje na to, że zespół będzie grał w oryginalnym, czterosobowym składzie z Grahamem Coxonem, który opuścił grupę w 2002 roku.

Ostatnią płytą Blur, która ujrzała światło dzienne jest "Think Tank" z 2003 roku. Praktycznie cały album (poza jednym utworem) powstał bez udziału Coxona. Od tego czasu zespół nie nagrał nic nowego, a winą za ten fakt obarczano przede wszystkim Albarna, który swoją energię wykorzystywał na inne projekty, m.in. wspomniane Gorillaz, The Good, The Bad & The Queen oraz operę "Monkey: Journey To The West". Magazyn NME ujawnił w lipcu tego roku słowa basisty Alexa Jamesa, że Blur dostał propozycję zagrania na festiwalu Glastonbury 2008, jednak musiał ją odrzucić, bo nie zgodził się na to Damon Albarn. Pierwszy news świadczący o tym, że Albran myśli o reaktywacji Blur, pojawił się na początku listopada. Mamy nadzieję, że gdy będziemy pisać o zespole po raz kolejny, przyczyną będą nowe dźwięki lub koncerty, a nie tylko zapewnienia.

A TYMCZASEM:

* Graham Coxon nagrywa z Petem Doherty

 

 

Więcej o:

POLECANE RADIA