Co śpiewamy przy karaoke?

22.11.2008 09:11
Robbie Williams, fot. Axel Seidemann, AP

Robbie Williams, fot. Axel Seidemann, AP (Robbie Williams, fot. Axel Seidemann, AP)

Natrafiliśmy właśnie na bardzo ciekawy ranking - najpopularniejszych piosenek śpiewanych przy karaoke. Jak widać ta popularna rozrywka wciąż nie wychodzi z mody, zresztą trudno się temu dziwić - w końcu śpiewać każdy może, a pewne barowe okoliczności bardzo sprzyjają chwyceniu za mikrofon.

Przejdźmy więc do sedna - jakie piosenki są najczęściej śpiewanymi przy karaoke, po czyje piosenki sięgają najchętniej ludzie na całym świecie? Otóż numerem jeden jest pochodzący z 1997 roku singiel Robbie Williamsa "Angels". Współtwórca tego nagrania - Guy Chambers - tak skomentował wynik:

"Angels" to już prawdziwy popowy hymn, niemal modlitwa dla fanów takiego grania. W coraz bardziej świeckim świecie wciąż potrzebujemy piosenek, które łączą ludzi.

Pozostałe dwa miejsca na podium przypadły w udziale piosence "Valerie", którą oryginalnie wykonali The Zutons, a popularność zyskała za sprawą wykonania jej przez Amy Winehouse na płycie Marka Ronsona, oraz niezapomnianemu szlagierowi kwartetu ABBA - "Dancing Queen".

NAJPOPULARNIEJSZE PIOSENKI ŚPIEWANE PRZY KARAOKE:

1. Angels - Robbie Williams
2. Valerie - The Zutons/Amy Winehouse
3. Dancing Queen - ABBA
4. Sweet Caroline - Neil Diamond
5. Kingston Town - UB40
6. The Wonder of You - Elvis Presley
7. Black Velvet - Alannah Myles
8. My Way - Frank Sinatra
9. Suspicious Minds - Elvis Presley
10. Waterloo - ABBA

Na koniec mamy pytanie - jakie są Wasze ulubione piosenki, które śpiewacie przy karaoke? Podajcie po jednym typie polskim i zagranicznym!

Zobacz też:

* Najbardziej szokujące teledyski w historii

* Aretha Franklin głosem wszech czasów!

* Najgorsze piosenki wszech czasów

POLECANE RADIA