Iluzjon - nowy projekt Reni Jusis

18.10.2008 11:43
Reni Jusis

Reni Jusis (Reni Jusis, fot.Amfibia/myspace artystki)

Minęło 10 lat od debiutu Reni Jusis. Kiedyś "Zakręcona", potem w odsłonie klubowej z takimi utworami jak "Kiedyś cię znajdę" i "Ostatni raz", artystka zapowiada kolejną metamorfozę.

Tym razem jako wokalistka i pianistka stanie na czele nowego zespołu, którego kompozycje i stylistyka będą wyraźnie różniły się od jej dotychczasowej twórczości. W nowym projekcie oprócz fortepianu, zabrzmi bogate i klasyczne instrumentarium, m. in. akordeon, organy Hammonda, piano Rhodesa, pedal steel guitar oraz gitary akustyczne. Na płycie znajdą się w większości własne kompozycje Reni Jusis, wśród nich także duety i covery w polskich przekładach. W warstwie tekstowej jest to najbardziej emocjonalna i osobista wypowiedź Reni.

Jak sama mówi:

Tworząc projekt ILUZON starałam się wrócić do moich pierwszych fascynacji i inspiracji muzycznych. Do czasów kiedy na scenie starego kina i domu kultury w moim rodzinnym mieście często można było usłyszeć piosenkę poetycką, aktorską, musicale, folk i jazz. Pamiętam, że największe wrażenie ze wszystkich zrobił na mnie występ "Soyki & Yaniny". To po tym właśnie koncercie zaczęłam marzyć o własnej karierze muzycznej i stworzeniu zespołu składającego się z wybitnych instrumentalistów, którzy z niezwykłą pasją będą przelewać emocje na muzykę. Dopiero dzisiaj, po dziesięciu latach od mojego debiutu jestem gotowa podjąć to wyzwanie. Nagranie płyty to tylko początek i punkt wyjścia dla tego projektu. Najważniejszym celem dla mnie i mojego nowego zespołu są koncerty. Naszym wielkim marzeniem jest trasa koncertowa po starych kinach. Jest ich jeszcze sporo w naszym kraju, choć część z nich chyli się ku upadkowi i może to już ostatnia okazja aby je odwiedzić i wypełnić naszymi dźwiękami.


Premiera nowego albumu "RENI JUSIS & ILUZJON" wraz z promującą go trasą koncertową planowana jest na początek przyszłego roku.

A to reportaż z sesji zdjęciowej do nowej płyty:

 

 

 

POLECANE RADIA