Pharrell Williams wystąpił w reklamie Microsoftu

22.09.2008 12:23
Pharrell Williams

Pharrell Williams (Pharrell Williams, fot. AG)

Pharrell Williams wystąpił w wielkiej kampanii reklamowej Microsoftu, zastępując Jerry Seinfelda. To samo w sobie nie jest wielką sensacją, ponieważ te rodzaju fuchy to dla muzyka The Neptunes nie pierwszyzna. Nas ciekawi, jaki czek będzie musiał mu wystawić Bill Gates.

Raper i producent wystąpił w kampanii u boku niezwykle popularnej latynoskiej aktorki Evy Longorii Parker oraz indyjskiego lekarza i autora wielu uznanych publikacji medycznych - Deepaka Chopry. Pharrell wcale nie był pierwotnie przewidziany do udziału w reklamie, w której miał wystąpić Jerry Seinfeld.

Wycofanie Seinfelda z reklamy Microsoftu odbiło się bardzo szerokim echem, ponieważ komik zdaniem amerykańskiej prasy przyjął już w poczet udziału w kampanii, czek na niezwykle pokaźną sumę 10 milionów dolarów. Czy Pharrell Williams może liczyć na równie wysokie honorarium?

Aż tak wielkie pieniądze chyba nie wchodzą w rachubę. Pharrell w całym 2007 roku zarobił 20 mln. dolarów, na co złożyły się jego dochody zarówno z nagrywanej muzyki, koncertów, udziałów w reklamach, a także działalności współprowadzonych przez niego firm Billionaire Boys Club i Ice Cream Footwear. Poza tym pomimo ogromnej popularności muzyka, nie jest on w USA wciąż tak rozpoznawalną "marką" jak Jerry Seinfeld, a kampania Microsoftu będzie skierowana przede wszystkim dla ludzi w Stanach.

Zobacz też:

* Common feat. Pharrell Williams - Announcement [teledysk]

* N.E.R.D. - Seeing Sounds [recenzja płyty]

* Pharrell Williams o współpracy z Madonną

POLECANE RADIA