Nosowska śpiewa Osiecką

08.09.2008 07:57
Dokładnie za tydzień Katarzyna Nosowska wystąpi na zakończeniu XI edycji konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" z premierowym recitalem piosenek zmarłej poetki.

Kasia przygotowała recital specjalnie na ten wieczór - artystka już niejednokrotnie w wywiadach podkreślała, że jest wielką fanką twórczości Agnieszki Osieckiej, więc zapowiada się naprawdę wyjątkowy koncert. Będzie on częścią Koncertu Galowego XI edycji Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" w Teatrze Roma, organizowanego przez Fundację "Okularnicy". Koncert galowy zwieńczy ostatni etap tegorocznego konkursu. Finaliści zaśpiewają po jednej piosence, zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody pieniężne oraz rzeczowe.

Do XI edycji konkursu wokalnego na interpretację piosenek Patronki Fundacji Okularnicy zgłosiło się 136 uczestników z całej Polski. Do finału zostało zakwalifikowanych 10 wokalistek, jeden wokalista oraz dwa zespoły. Finaliści mieli okazję śpiewać już w sierpniu w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie oraz w Leśniczówce Pranie na Mazurach. Zostały tam przyznane pierwsze nagrody.

Koncert finałowy przed Jury odbędzie się 14 września w Studio Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej o godz.19.00 i będzie transmitowany na żywo w Trójce. W gronie Jurorów zasiądą panie: Ewa Kruk, Iza Zając, Emilia Goszczycka (ubiegłoroczna zwyciężczyni) oraz Krzesimir Dębski, Piotr Machalica i Jan Wołek.

 

ZOBACZ TAKŻE:

* Hey znów unplugged

POLECANE RADIA