Gwiazdy na lato: Iron Maiden

01.08.2008 12:54

fot.Eliza Oleksy/AG

Brytyjska legenda ciężkiego rocka Iron Maiden przypomni 7 sierpnia na warszawskiej Gwardii kompozycje, bez których nie sposób wyobrazić sobie dzisiejszego heavy metalu. Z wielu powodów będzie to naprawdę wyjątkowy koncert.
To będzie dla nas bardzo wyjątkowy koncert z wielu powodów, ale głównie dlatego, że trasę "Powerslave Tour" otwieraliśmy koncertem w Warszawie i do tego była to nasza pierwsza wizyta w Polsce. Mimo że wiele osób mówiło nam, że musimy zdawać sobie sprawę z reguł gry panujących w kraju "za żelazną kurtyną", to my spotkaliśmy się z wyjątkowo entuzjastycznym i ciepłym przyjęciem ze strony fanów w Polsce.

Tak gitarzysta legendy brytyjskiego rocka Steve Harris wspomina swoją pierwszą wizytę w Polsce prawie ćwierć wieku temu (za www.livenation.pl). Teraz przy okazji dwóch wspominkowych wydawnictw - płyty "Somewhere Back In Time - The Best of 1980-1989" oraz DVD z koncertu "Live After Death" zarejestrowanego w 1985 r. - Iron Maiden ruszyli w światową trasę przypominającą wczesne przeboje (a przy okazji perły i standardy heavy metalu). Na trasie nie mogło zabraknąć oczywiście Warszawy.

Już w czwartek na stadionie Gwardii na tle potężnej egipskiej scenografii odwołującej się do tej sprzed prawie 25 lat grupa zagra takie hity, jak "Aces High", "The Number Of The Beast", "Run To The Hills", "Powerslave". Warszawski koncert będzie tym bardziej niezwykły, że właśnie 7 sierpnia wokalista Bruce Dickinson kończy 50 lat.

BaabaKulka i niezwykłe covery Iron Maiden

źródło: Łukasz Kamiński/ Gazeta Wyborcza

Zobacz też:

* Iron Maiden - czy leci z nami pilot?

 

* Żelazna panna w lutym na DVD

 

POLECANE RADIA