Chris Cornell - Scream: psychodeliczna produkcja Timbalanda

31.07.2008 13:02
Chris Cornell i Timbaland

Chris Cornell i Timbaland (Chris Cornell i Timbaland, fot.www.chriscornell.com)

Chris Cornell ujawnia kolejne szczegóły na temat swojego najnowszego albumu - SCREAM. Płyta została wyprodukowana przez Timbalanda i ukaże się najprawdopodobniej we wrześniu.
Do sieci wyciekły pierwsze zwiastuny tej współpracy. Kawałek "Long Gone" zapowiada dużą zmianę w muzyce Chrisa. Chociaż Timbaland nazwał tę kolaborację swoim najlepszym dokonaniem w karierze, głosy fanów są na razie podzielone.

Nie osłabia to jednak entuzjazmu Chrisa Cornella. Wokalista znany m.in. z Soundgarden i Audioslave wyjawił, że Timbaland dodał jego kawałkom "psychodelicznego posmaku". Trochę trudno nam to sobie wyobrazić, ale podobno nawet sam Cornell był zaskoczony:

To coś, czego bym nigdy nie przewidział. Wydawało mi się, że to ja będę ciągnął na tej płycie w stronę rocka, a tymczasem to inspiracje Tima zawiodły nas w tym kierunku.

Nowe utwory opisuje jako "coś w rodzaju Dark Side of The Moon Pink Floyd lub Night At The Opera Queen". Ok, w takim razie posłuchajmy zapowiedzi (słaba jakość - jeśli macie wrażliwe uszy, poczekajcie na oficjalny singiel w lepszej wersji):

POLECANE RADIA