Szok - Piotr Rubik nie wystąpi w Sopocie!

12.07.2008 10:32
Piotr Rubik

Piotr Rubik (Piotr Rubik, fot. Grażyna Jaworska/ AG)

Poznaliśmy nazwiska polskich artystów, którzy przeszli pierwszy etap eliminacji i wystąpią w półfinałowym konkursie o nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności na sopockim festiwalu. Wielką niespodzianką jest brak w tej grupie Piotra Rubika!

 

Kilka tygodni temu komisja konkursowa wytypowała 11 polskich piosenek, które wzięły udział w eliminacjach. Były to nagrania Blue Cafe "Niewiele mam", Energy "Minus i Plus", Formacji Nieżywych Schabuff "Ławka", For Teens "Jesteś częścią mnie", Garetha "The Chemical Times", Natalii Lesz "Power of attraction", Pectus "To, co chciałbym Ci dać", PIN "Niekochanie", Marcina Rozynka "Nigdy nie patrz w dół", Piotra Rubika "Most dwojga serc" i Video z Anną Wyszkoni "Soft".

 

Ostatecznie głosami słuchaczy do półfinału, który odbędzie się 23-ego sierpnia w sopockiej Operze Leśnej, przeszli:

 

Formacja Nieżywych Schabuff - "Ławka"


For Teens - "Jesteś częścią mnie"


Natalia Lesz - "Power of attraction"


Pectus - "To, co chiałbym Ci dać"


Video i Anna Wyszkoni - "Soft"

 

Jak więc łatwo dostrzec do kolejnej części nie zostały wybrane nagrania m.in. Piotra Rubika i Blue Cafe, co należy ocenić jako ogromną niespodziankę! Jak już wspomnieliśmy piątka szczęśliwców zmierzy się w konkursie półfinałowym 23-ego sierpnia w Sopocie. Najlepszych z tych artystów będzie reprezentował Polskę w koncercie finałowym. Tam czeka już wybrana przez Komisję szóstka artystów zagranicznych. Są to:

 

Danny - Tokyo


Oh Laura - Release Me


Matt Pokora - Catch me if you can


Ruslana feat. T-Pain - Moon of dreams


Velvet - Chemistry


Mans Zelmerlöw - Brother oh Brother

 

 

POLECANE RADIA