TOPtrendy 2008: Trendy za rok będzie Top? [wideo]

07.07.2008 17:29
logo festiwalu Top Trendy 2008

logo festiwalu Top Trendy 2008 (logo festiwalu Top Trendy 2008)

Niedzielny Kabareton zakończył festiwal Top Trendy 2008 w Sopocie, na którym dwa pierwsze wieczory poświęcone były muzyce. Na scenie pojawili się zarówno debiutanci, jak i wielkie gwiazdy.

 

Pierwszy wieczór zarezerwowany był dla tych, którzy sprzedali w ciągu minionego roku najwięcej płyt. I okazuje się, że nie tylko pop rządzi na polskiej scenie. Dla wielu zapewne niespodzianką mogło okazać się to, że Top minionego roku to przypadło zespołowi Raz, Dwa, Trzy, który przywrócił w nowych aranżacjach znakomite utwory Wojciecha Młynarskiego. Tym samym zostawił w tyle zarówno Dodę, Edytę Górniak czy Feel. W dziesiątce znaleźli się także będący poza mainstreamem Anna Maria Jopek czy Smolik.

 

Co jeszcze pokazał piątkowy wieczór? Że "Królowa" Doda została zdetronizowana przez zespół Feel, i to nie ona już rządzi polską sceną pop, co udowodniła zarówno klasyfikacja Top 10 jak i reakcja publiczności na oba występy. Jej ostatnia płyta sprzedała się w mniejszej ilości egzemplarzy niż kolejnych: Edyty Górniak czy Anny Marii Jopek. Zaskakujące? Zapewne dla tych, którzy na co dzień nie słyszą Raz, Dwa, Trzy w stacjach radiowych. I okazuje się, że nawet jak nie ma kogoś w mediach można być popularnym, o czym świadczą słowa Adama Nowaka.

 

 

 

Artysta opowiedział nam też o tym, kto jego zdaniem będzie tego lata Trendy:

 

 

 

A jeśli ktoś liczy, że Raz, Dwa, Trzy będzie mógł zobaczyć latem na koncertach, powinien najpierw zobaczyć ten filmik:

 

 


 W topowej dziesiątce znalazł się także zespół, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, osiągając statusy złotej czy platynowej płyty już od kilku dekad.

  


Po koncercie Trendy na sopockiej scenie swoje 25 urodziny świętował zespół T.Love. Muniek zaśpiewał swoje największe przeboje rozgrzewając publiczność. Taki prawdziwy rock'n'rollowy koncert, który doskonale podsumował lata działalności grupy. Zobaczymy jak będzie za kolejne 25 lat. Na scenie pojawili się także zaproszeni goście: Staszek Soyka, Pezet i Adam Nowak z zespołu Raz Dwa Trzy.

 


Pierwsza część sobotniej nowy zarezerwowana była dla Krzysztofa Krawczyka, który podsumował tym koncertem swoje 45-lecie pracy artystycznej. Publiczność "Parostatkiem" popłynęła wraz z artystą przez jego największe przeboje.

 

Także w sobotę zaprezentowali się młodzi (przede wszystkim stażem) wykonawcy, nominowani do koncertu przez muzyczne autorytety głownie ze stacji radiowych. Głosami widzów wygrał zespół Manchester. Głosami jury - zespół Lov. Czy Maciek Tacher z Manchester zastąpi Piotra Kupichę? Na pewno podbił już serca nastolatek, które najgłośniej piszczały i przygotowały największy baner, który prezentowały podczas występu grupy.

 A co będzie trendy dla Smolika?

 

 

Czy Manchester pojawi się za rok podczas koncertu Top? Kto będzie gwiazdą przyszłorocznego festiwalu? Czy skład wykonawców będzie podobny do tegorocznego? Na te pytania będziemy znali odpowiedź pewnie już pod koniec tego roku, a teraz z niecierpliwością zobaczymy, jak dalej będzie się toczyć bój o pierwszeństwo na polskim rynku muzycznym.

 

POLECANE RADIA