Massive Attack blisko ukończenia płyty

25.06.2008 08:43
Massive Attack, fot. Jessica Gow/ Associated Press

Massive Attack, fot. Jessica Gow/ Associated Press (Massive Attack, fot. Jessica Gow/ Associated Press)

Członkowie formacji Massive Attack mają dobrą i złą wiadomość dla swoich fanów. Praca nad piątą w dorobku zespołu płytą wkracza w ostatnią fazę, ale... To wcale nie znaczy, że album usłyszymy niebawem!

 

Grupa, która już niedługo wystąpi na naszym Open'erze, ostatni studyjny krążek - "100th Window" - wydała pięć lat temu, w 2003 r. W rozmowie z BBC założyciel Massive Attack Robert Del Naja (czyli 3D) wyjaśnił, skąd tak długa przerwa i opowiedział trochę o tym, jak sytuacja z nowym materiałem wygląda na dziś.

 

Za każdym razem praca nad naszą płytą to długi, żmudny proces. Nie musimy robić nic na siłę, nie musimy za wszelkę cenę dosięgać gwiazd. Naszym motto jest robić to po swojemu, we własnym stylu. Im bardziej jesteś starszy i dojrzalszy, tym bardziej chcesz zrobić coś, co będzie odzwierciedlało zmiany i doświadczenia - powiedział 3D.

 

Del Naja nie chciał jednak zdradzić za wiele szczegółów na temat tego, jak będzie brzmiała nowa płyta.

 

Wszystko mamy już w zasadzie nagrane, ale szczerze mówiąc zanim tego wszystkiego nie zmiksujemy, nie mogę za wiele powiedzieć. Ten ostateczny proces to długa robota, która czasem potrafi wywrócić wszystko do góry nogami. Bywa, że połowa naszego budżetu idzie na ciągłe zmiany w miksie, potrafimy w ostatniej chwili wszystko pozmieniać!

 

Zobacz też:

 

 

POLECANE RADIA