Off Festival: sprawdź, kto jeszcze zagra w Mysłowicach

23.06.2008 13:27
Felix Kubin

Felix Kubin (Felix Kubin, fot.mat.prasowe)

Poznaliśmy kolejnych wykonawców tegorocznego Off Festivalu - kogo jeszcze zobaczymy w Mysłowicach?

 

Felix Kubin to wunderkind i zarazem enfant terrible niemieckiej muzyki elektronicznej. Sam artysta określa swoją muzykę jako "psycho sci-fi pop". Z uporem maniaka dekonstruuje przeboje pop, podrasowując je awangardą i nowofalowymi brzmieniami. Każdy, kto zetknął się z tym artystą totalnym w swych poszukiwaniach, marzy o kolejnym spotkaniu.

 Hey to największa gwiazda polskiej muzyki rockowej lat 90. Zespół który sprzedał ponad milion płyt, a mimo to cieszy się nie tylko popularnością, ale prawdziwym kultem fanów. Wydarzeniem ubiegłego roku była koncertowa płyta Hey "MTV Unplugged" - już dniu premiery uzyskała status Złotej.

 

 

Lao Che nagrywał już płyty o straosłowiańskich gusłach i o Powstaniu Warszawskim, ale to ostatni album "Gospel" przyniósł im największy sukces komercyjny. Ten zespół to już dziś pierwsza liga polskiego rocka.

 

 

Czesław Śpiewa - niedawno ukazał się jego pierwszy album, "Debiut". W dwa dni kupiło go trzy tysiące osób, a po miesiącu osiągnął status Złotej Płyty. Czesław Śpiewa to najlepszy polski debiutant ostatnich lat.

 

 

Bajzel przebojem wdarł się na rodzime sceny klubowe, zaopatrzony jedynie w gitarę, głos i maszynerię do tworzenia podkładów perkusyjnych i loopów. Jego solowe koncerty to prawdziwy "one man show" - w skali naszego kraju jedyne w swoim rodzaju.

 

 

Na Off Festivalu 2008 , od 8 do 10 sierpnia w Mysłowicach, łącznie pojawi się ponad 50 zespołów, zagrają m.in.:

 

Mogwai, Iron & Wine, Clinic, Of Montreal, British Sea Power, James Chance, Singapore Sling, Caribou, Menomena, Dat Politics, Kammerflimmer Kollektief, Modified Toy Orchestra, Homo Twist, Dick 4 Dick, Leszek Możdżer z projektem Lutosphere, Budyń i Sprawcy Rzepaku, Izrael '83, Muchy, Luc i Rahim, Polpo Motel, Shofar, Karpaty Magiczne i The Band Of Endless Noise, Kawałek Kulki, Baaba, Afro Kolektyw, Waglewski Fisz Emade, Plazmatikon, Jacaszek i Renton.

 

 

 

Dwudniowe karnety dostępne są w cenach:od 20 czerwca do 7 sierpnia: 75 złod 8 sierpnia: 85 zł


Bilety dostępne w sieciach sprzedaży: ticketpro.pl, ticketportal.pl i eventim.pl.


Bilety jednodniowe dostępne w trakcie trwania festiwalu w cenie 45 zł.


Bilet na koncert dodatkowy: Iron & Wine, dostępny w cenie 30 zł w sieci Ticketpro.pl

 

POLECANE RADIA