Manchester - Dziewczyna gangstera: podbije polskie listy przebojów?

19.06.2008 10:30
Manchester

Manchester (Manchester, fot.mat.promocyjne)

Brit pop swój renesans przeżywał ponad 10 lat temu. Tymczasem jest bardzo prawdopodobne, że już wkrótce dzieciaki w Polsce będą ponownie śpiewać brit popowe piosenki. Wszystko za sprawą zespołu Manchester, który otwarcie przyznaje się do fascynacji tą muzyką.

 

Grupa Manchester powstała przed ponad dwoma laty... w Toruniu. Tworzy ją pięciu kolegów, którzy od samego początku konsekwentnie próbują osiągnąć sukces i są coraz bliżej tego momentu. Szersza publiczność usłyszała o nich w 2007 roku dzięki programowi MTV Rockuje. Dostali się do ścisłego finału, wzbudzając zachwyt Agnieszki Chylińskiej. Niestety ostatecznie o krok przegrali z zespołem Popcore:

 

 

 

 

 

 
Nie jest to jedyny konkurs, w którym Manchester brał udział. Publiczność mogła ich zobaczyć w Jarocinie, w Węgorzewie na festiwalu Union of Rock i w konkursie Młode Wilki w Klubie Stodoła, gdzie dostali się do finału. Zostali również laureatami ogólnopolskiego konkursu NOKIA TRENDS LAB oraz PRZESTRZEŃ MUZYKI (dawniej BIG STAR FESTIVAL). Powoli stają się więc zespołem rozpoznawalnym. Niedawno nagrali nowy teledysk - DZIEWCZYNA GANGSTERA:

 

 


 

 

 

W międzyczasie wydarzyło się coś, bez czego prawdopodobnie Manchester pozostałby na etapie konkursów i festiwali oraz niekoniecznie zostałby wpuszczony do ogólnopolskich, komercyjnych mediów. Debiutancki album wydał Feel i tym samym udowodnił, że Polacy wciąż chcą słuchać pop rockowych zespołów. Zapotrzebowanie na takie grupy nie skończyło się z latami '90 i wcale nie muszą to być starzy wyjadacze tacy jak Wilki, czy Ira. Feel ma na swoim koncie jeden z największych komercyjnych sukcesów ostatnich lat, co niewątpliwie otworzy drzwi grupom grającym podobną (przynajmniej w mniemaniu osób o tym decydujących) muzykę.

 


Manchesterowi nie można odmówić talentu do pisania wpadających w ucho melodii i tekstów, które przez swoją prostotę również przyczepiają się już po pierwszym wysłuchaniu. Nie są to słowa zbyt wyszukane (Hej dziewczyno, nie oddawaj się na pierwszej randce, choć wiruje świat po piwach i po wódki szklance czy Zostawiłaś mnie bo ja nie mam nic z szemranych spraw, nie używam ostrych słów i nie jeżdżę bmw), ale publiczność nie będzie przynajmniej miała problemu ze śpiewaniem ich na koncertach. Dodatkowym, a może nawet głównym, atutem zespołu jest wyrazisty wokal Maćka Tachera.

 

 

 

 

Przebojowy potencjał Manchesteru dostrzegło już radio Eska, które gra "Dziewcznę gangstera". Kolejna konfrotnacja z publicznością nastąpi w trakcie koncertu Trendy na festiwalu TopTrendy w Sopocie.

 

 

Więcej o MANCHESTER: www.myspace.com/manchesterbandpl i www.manchester.art.pl

 

 

KR

 

Więcej o:

POLECANE RADIA