Off Festival: kolejne gwiazdy

03.06.2008 13:28
menomena

menomena (Menomena, fot.mat.prasowe)

Rozrasta się line up Off Festivalu . Kolejne gwiazdy, które zagrają w Mysłowicach to amerykańska Menomena, Kling Klang i Luc & Rahim, Afro Kolektyw i Shofar.

 

Menomena to jedna z najciekawszych grup na amerykańskiej scenie indie - krytycy mówią o niej, że brzmi jak nikt inny, a opiniotwórczy Pitchfork obie jej płyty umieścił w sekcji "Best New Music".

 

 

 

 

 

 

 Liverpoolscy Kling Klang nazwę wzięli od grupy Kraftwerk: grają współczesny krautrock, porównywany zarówno do Can, jak do Death In Vegas. Oba zespoły zagrają w Polsce po raz pierwszy.

 Będą też artyści z Polski. L.U.C. i Rahim to duet pierwszoligowych polskich raperów w konceptualnym projekcie - proteście wobec degradacji ekologicznej Ziemi. Na żywo L.U.C. i Rahim tworzą nową jakość koncertową na krajowej scenie hip-hopowej.

 Afro Kolektyw gra hip-hop na instrumentach i jak żaden zespół w Polsce łączy go z jazzem i funkiem. A Shofar to Raphael Rogiński, Mikołaj Trzaska i Macio Moretti - trzy wybitne osobowości europejskiej muzyki improwizowanej w projekcie łączącym muzykę żydowską i free-jazz.

 

 

 

Na Off Festivalu 2008 , od 8 do 10 sierpnia w Mysłowicach, łącznie pojawi się ponad 50 zespołów, zagrają m.in:Iron & Wine, Clinic, Of Montreal, British Sea Power, James Chance, Singapore Sling, Caribou, Dat Politics, Homo Twist, Dick 4 Dick, Leszek Możdżer z projektem Lutosphere, Motion Trio, Budyń i Sprawcy Rzepaku, Izrael '83, Muchy, Waglewski Fisz Emade i Renton.

 

 

 

 

Grupa Iron & Wine zagra koncert w kościele Ewangelickim w Mysłowicach, w niedzielę 10 sierpnia 2008. Cena dodatkowego biletu 30 zł. Ilość miejsc ograniczona.

 

 Dwudniowe karnety w sprzedaży od 9 maja w cenach:od 9 maja do 19 czerwca: 65 złod 20 czerwca do 7 sierpnia: 75 złod 8 sierpnia: 85 zł


Bilety dostępne w sieciach sprzedaży: ticketpro.pl, ticketportal.pl i eventim.pl.


Bilety jednodniowe dostępne w trakcie trwania festiwalu w cenie 45 zł.


Bilet na koncert dodatkowy: Iron & Wine, dostępny w cenie 30 zł w sieci Ticketpro.pl

 

POLECANE RADIA