Off Opole - alternatywa na festiwalu w Opolu?

30.05.2008 13:06
Paprika Korps

Paprika Korps (Paprika Korps, fot.mat.prasowe)

Nie wszyscy wiedzą, że festiwal opolski to nie tylko wydarzenia w amfiteatrze dotyczące najbardziej popularnych nurtów muzycznych. Tuż przed rozpoczęciem KFPP w Opolu , 11 czerwca, już po raz czwarty odbędzie się impreza promująca muzykę alternatywną - "Off Opole 2008".

 OFF Opole 2008 - OFF na Wolności

 


Koncert plenerowy otwierający 45. KFPP

Opole, Plac Wolności,

11VI 2008, środa

godz. 17:00 - 22:00

 

 

11 czerwca, na dwa dni przed rozpoczęciem Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu na opolskim Placu Wolności odbędzie się IV edycja imprezy "OFF Opole". Koncert w całości organizuje i produkuje TVP Opole.

 

 

"OFF na Wolności" poszerza formułę festiwalu opolskiego o nurt młodych poszukiwań, gromadzi młodą publiczność, oddalając zarzuty o skostnienie imprezy. W świadomości Opolan jest to już po prostu jedna z imprez festiwalowych. "OFF Opole" to młodsze i świeższe spojrzenie na muzykę rozrywkową. Tu znajdują miejsce dla siebie nowe brzmienia i młodzi artyści polskiej sceny. W ubiegłych latach profesjonalne szlify zdobywali na nim m.in.: Chilli, Kultórwa, 740 milionów oddechów, NutsHELL, Arczi&Nasta. Gwiazdami koncertów byli: TSA, Paweł Kukiz i Piersi oraz Bakhshish.

 

 

Podczas tegorocznej edycji "OFF" na czterech scenach wystąpią Opolanie: Paprika Korps , Jarecki i Jakub Kęsy z zespołem NEWS, a także katowicki zespół Muariolanza i wrocławski Hurt. Ponadto przygotowana została tzw. "małą scenę", na której wystąpią mniej znane zespoły z Opolszczyzny.

 

Specjalną atrakcją i wielką niespodzianką wieczoru będzie projekt gromadzący artystów z całej Polski, czyli "Koncert na ścianie". Muzycy i tancerze zagrają, zaśpiewają i zatańczą - dosłownie! - na pionowej ścianie budynku Urzędu Miasta, która w finale wieczoru stanie się naturalną sceną imprezy!

 

 

POLECANE RADIA