Trebunie Tutki i Twinkle Brothers znowu grają razem PIEŚNI CHWAŁY

16.05.2008 14:59
trebunie tutki twinkle brothers

trebunie tutki twinkle brothers (Trebunie Tutki i Twinkle Brothers - okładka płyty)

Górale z Trebuni Tutków i rastamani z Twinkle Brothers ponownie nagrali wspólną płytę. Efektem ich współpracy jest album "Pieśni chwały", który dzisiaj trafił do sklepów.

 

"Pieśni Chwały" to najnowszy efekt współpracy polskich górali i jamajskich rastamanów, która zaczęła się w 1991 r. Nagrany wtedy w Polsce materiał, wydany m.in. na płytach "Higher Heights" i "Comeback Twinkle 2 Trebunia Family", był Płytą Miesiąca w Wielkiej Brytanii, Wydarzeniem Targów Muzycznych WOMAX w Berlinie i trzecią Płytą Dziesięciolecia World Charts Europe EBU. Dziś płyty te są uznawane za klasykę gatunku world music i kultowymi pozycjami na rodzimym rynku fonograficznym.

 

 

Nowy album to połączenie gorących rytmów reggae z krzepiącym góralskim graniem. Zawiera 18 utworów, w tym promujący wydawnictwo singiel "Mój dom/The Day I Build My House".

 

 

 

 

 

 

Nagrań dokonano w Studiach Nagrań RMF Kraków, Iguana Studio, Brixton, Londyn. Album ukazuje się w serii "Strefa Inne Brzmienia". Płyta "Songs of Glory/Pieśni Chwały" dołączona jest do książeczki, zawierającej teksty utworów, informacje o obu zespołach oraz liczne fotografie. Będzie dostępna od 16 maja w punktach sprzedaży prasy i sklepach muzycznych, w cenie 29,99 zł.

 

 

 

 

 

 

źródło: mat.prasowe

POLECANE RADIA