Najbardziej irytujące polskie gwiazdy - wasz ranking

14.05.2008 13:17
Doda

Doda (Doda/WK/Forum)

Nie przypuszczaliśmy, że niewinne pytanie spod tekstu o najbardziej irytujących brytyjskich muzykach wywoła taką dyskusję. Trudno pozostawić ją bez komentarze, więc przygotowaliśmy ranking wkurzających polskich gwiazd wybranych przez Was. Dziwnym trafem w większości znaleźli się na niej Ci, którzy sprzedają najwięcej płyt, a ich piosenki grane są przez największe rozgłośnie radiowe...

 

1. Doda

 Sama siebie mianuje Królową, nie mogło więc zabraknąć jej w tym zestawieniu. Nie od dziś wiadomo, że Doda wzbudza skrajne emocje. Jedni kochają ją za niewyparzony język, wyzywające stroje i zachowania, inni wręcz przeciwnie. Nie boi się ujawniać szczegółów swojego życia prywatnego, jeździ świetnym samochodem, a później pojawiają się takie komentarze na jej temat:

 

Przypomina nam, że jesteśmy półdzikim krajem pod Rosją

 

Doda i jescze raz Doda - za nadmuchiwanie swojego wlasnego wizerunku. Wiem, wiem, jest inteligentna, ale i bezczelna, agresywna i WYSOKIE IQ, to nie ma nic madrego do powiedzenia. PRZEROST FORMY NAD TRESCIA.

 

 

 

2. Tola Szlagowska

 

 

 

 

 

 

Ma zaledwie 15 lat, ale niejednemu już zalazła za skórę. Paradoksalnie jest zauważana zagranicą, ma na koncie publikacje w zachodnich czasopismach, wydanie singli m.in. w Japonii i trasę po Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii. Tola wie czego chce i stara się konsekwntnie to realizować. Może przez to sprawiać wrażenie starszej niż w rzeczywistości, co skutkuje tego typu uzasadnieniami: za emokształtne pseudopoczucie dorosłości

 

 

3. Gosia Andrzejewicz

 

 

Gosia starała się wyeliminować poprzez mały zabieg znamiona, które mogły się nie podobać, jednak to nie wystarczyło, aby zaskarbić sobie sympatię osób nie należących do "gosiomaniaków". Jej piosenki atakują uparcie z radia, co sprawia, że nawet najbardziej cierpliwi potrafią wymienić ją jednym tchem obok Dody i Toli w kręgu najbardziej irytujących.

 

 

4. Michał Wiśniewski

 

 

 

 

 

 

Michał pracuje na miejsce w tym gronie już od kilku ładnych lat - kontrowersyjne wypowiedzi, charakterystyczny wygląd, życie prywatne w reality show, komentowanie bieżących wydarzeń na blogu i naprawdę można by wymieniać jeszcze sporo rzeczy. Ale po co? Jaki jest Michał Wiśniewski, każdy widzi.

 

 


5. Mandaryna

 

 

Choć małżeństwem nie są już od dłuższego czasu, w tym rankingu wcale nie była gorsza od byłego męża. Niewątpliwie przysłużył się temu jeden jedyny występ, którego Polacy nie zapomną jej jeszcze długo.

 

 

 

 

 

 

6. Piotr Rubik

 

 

Głos oddamy jednemu z internautów:

 

Za tworzenie "głębokiej" muzyki, wyłudzenie pół miliona od Gorzowa za kiczowaty utworek pisany na kolanie i gromadzenie wokół siebie wiernych wyznawców, którzy uważają krytykę tego sacro polo za dowód bycia prostakiem i filistynem.

 

7. Zbigniew Hołdys

 Zbigniew Hołdys to Guru polskiej muzyki, który od kilku dobrych lat planuje wydanie kolejnej płyty i na tym się kończy. Niewątpliwa duża wiedza na temat muzyki i występowanie w roli autorytetu, przestało Polakom wystarczać:

 

Gdyby nagrywał tyle ile gada, w ilości płyt przebiłby nawet Merzbow ;)

 

 

 

 

 

 

8. Krzysztof Cugowski

 

 

Epizod w roli senatora nie przysporzył mu sympatii, podobnie z chińską wersją największego przeboju Budki Suflera z ostatnich lat - "Takiego Tanga".

 

 

 

 

 

 

 

9. Feel

 

 

 

Można im zazdrościć udziału w reklamie kredytów hipotecznych, stu kilkudziesięciu tysięcy sprzedanych egzemplarzy debiutanckiej płyty, czy więcej niż jednego koncertu dziennie. TO wszystko sprawia, że Feel wyskakuje na nas ostatnio z każdego miejsca, chociaż w lodówce ich jeszcze nie widzieliśmy.

 

 

10. Beata Kozidrak

 

 

Beata nie musi robić nic specjalnego, aby zostać zauważoną. Zakłada po prostu swoje charakterystyczne płaszcze i dżinsy oraz wychodzi na scenę. Uwaga, nieśmiało, jednak konsekwentnie, na scenę wkracza jej godna następczyni, czyli córka Kasia Pietras. Obserwujemy z pewnym zainteresowaniem.

 

 

 

 

 

POLECANE RADIA