Jose Gonzalez- nostalgicznie w Palladium

kasiaro
25.04.2008 14:02
Wczorajszy występ Jose Gonzaleza w Warszawie w klubie Palladium pokazał, że czasami wystarczy tylko jeden wyjątkowy muzyk, aby porwać ze sobą publiczność.

 

Szczerze przyznam, że trochę obawiałem się występu Jose Gonzaleza tylko i wyłącznie w towarzystwie jego akustycznej gitary. Bałem się nie tylko tego, że nie zaspokoi moich wszystkich muzycznych potrzeb, ale też i monotonii. Z pierwszymi akordami utworu "How low" (który zresztą otwiera album "In our nature"), rozwiały się moje wątpliwości. W jednej chwili w dusznym kinie wyczuło się skandynawski spokój, ale także i argentyńską energię płynącą z dźwięków gitary.

 

 


Od samego początku było widać, że dobór repertuaru na ten koncert był przemyślany. Od bardzo wolnych, nostalgicznych po zagrane z jeszcze większą pasją, z wieloma zmianami tempa, ale i nietypowych wstępów, kawałków, które w ten sposób lepiej docierały do słuchaczy. Gonzalez pokazał, że jest bardzo uzdolnionym gitarzystą, a jego muzyczne korzenie sięgające punck-rocka przybliżał rwąc w charakterystyczny sposób górne struny, uderzając umiejętnie w pudło, zastępując przy tym bardzo dobrze sekcję rytmiczną. Dzięki niezłej grze świateł, w tym jednego skierowanego ciągle na niego, można było poczuć szczerość płynące z muzyki oraz głosu szwedzkiego artysty. Prostota melodii, ciepły wokal a wraz z nim intymne i osobiste teksty. To właśnie stworzyło opowieść, która poruszyła chyba wszystkich tego dnia.

 

 

Szkoda jedynie, że pierwszy występ w Warszawie trwał tylko godzinę. Zakończony bardzo miłym akcentem- utworem "Love will tear us apart" z repertuaru Joy Division, które było idealnym zwieńczeniem tego magicznego wieczoru.

 Set lista:


How low, Hints, Fold, The nest, All you deliver, Stay in the shade, Broken arrows, Lovestain, Down the line, Suggestions, Heartbeats (The Knife cover), Hand on your heart (Kylie Minogue cover), Teardrop (Massive Attack cover)
Bis: Deadweight on velveteen, Crosses, Love will tear us apart (Joy Division cover)

 

Jakub Żulewski

POLECANE RADIA