Opener 2008: Massive Attack i CocoRosie zagrają w Gdyni

kasiaro
08.02.2008 06:57

Massive Attack, fot.mat.organizatorów

Po Chemical Brothers , Gentleman i M.I.A. , organizatorzy festiwalu Heineken Open'er 2008 zaprosili kolejną dwójkę wykonawców: Massive Attack i CocoRosie.

 

Festiwal Opener 2008 odbędzie się w tym roku w dniach 4-6 lipca. Kolejnymi gwiazdami są Brytyjczycy z Massive Attack oraz siostrzany duet CocoRosie.

 

 

Massive Attack powstało w Bristolu pod koniec lat '80. Od momentu wydania debiutanckiej płyty uważani są za jeden najważniejszych zespołów muzyki elektronicznej. Są zdobywcami takich nagród jak Brit Award, MTV Europe Music Award, czy NME Awards. Niemal wszystkie ich wydawnictwa sprzedały się w milionach egzemplarzy, osiągając platynowy status. Massive Attack stworzyli tak charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie, że żaden inny zespół grający muzykę elektroniczną nigdy nie osiągnął tak kultowego statusu jak oni. Każdy, kto choć trochę interesuje się elektroniką zna takie single Massive Attack jak "Unfinished Sympathy", "Protection", "Karmacoma", "Teardrop", czy "I against I". Już wkrótce światło dzienne ujrzy ich nowy album studyjny.
Zespół przywiązuje bardzo dużą uwagę do wizualnej oprawy swojej muzyki, co łatwo zauważyć oglądając ich wielokrotnie nagradzane teledyski i zapierające dech w piersiach występy na żywo.

 

 

 

  

 


 

 


 

Duet CocoRosie tworzą siostry Sierra i Bianca Casady. Zaliczane są do czołowych przedstawicieli nowej fali amerykańskiego folku. Intrygujące zachowaniem, muzyką i stylizacją siostry w środowiskach niezależnych otoczone są niemal kultem. Muzyka CocoRosie to połączenie akustycznych brzmień gitary i harfy z surowymi elektronicznymi dźwiękami wytwarzanymi przez baterię przedziwnych przedmiotów, wśród których znajdziemy nawet dziecięce zabawki. Na płytach gościnnie wystąpiły najciekawsze postacie alternatywnej Ameryki - Antony Hegarty, lider grupy Antony And The Johnsons oraz Devendra Banhart, najbardziej rozpoznawalna postać sceny neo-folk. Producentem najnowszego albumu CocoRosie jest Valgeir Sigur?sson znany ze współpracy z Björk.

 

 

 


 

 


 

 
 


PRZYPOMINAMY:

 

 

DATA: 4-6 lipca 2008


MIEJSCE: GDYNIA, Lotnisko Gdynia-Kosakowo


CENY KARNETÓW:


od 1.X karnety bez pola namiotowego 219 PLN, z polem namiotowym 239 PLN


od 15.II karnety bez pola namiotowego 269 PLN, z polem namiotowym 289 PLN
oraz bilety jednodniowe 140 PLN


BILETY DO NABYCIA: www.opener.pl oraz w sieci punktów www.ticketpro.pl i www.eventim.pl


ORGANIZATOR: Alter Art


Więcej informacji na stronach www.alterart.pl oraz www.heinekenmusic.pl

 

POLECANE RADIA