Reaktywacja Blur niemożliwa?

kasiaro
05.02.2008 10:15

BLUR JESZCZE WE CZWóRKę

Członkowie brytyjskiego zespołu Blur nadal nie mogą dojść do porozumienia w kwestii planowanej reaktywacji i nowej płyty. Na ich niezdecydowaniu najbardziej tracą fani zniecierpliwieni brakiem nowych nagrań kwartetu Albarn - James - Coxon - Rowntree.

 

Blur już w ubiegłym roku planowali zebranie się w komplecie w studio i nagranie kolejnego albumu. Chociaż łączy ich 20-letnia historia, to ostatnio wyszły na jaw nowe pretensje i złe nastroje między członkami zespołu. W ubiegłym tygodniu trzech członków Blur wypowiedziało się publicznie o spekulacjach na temat reaktywacji Blur i dalszej przyszłości zespołu, która wcale nie wygląda różowo.

 

 

 


 
Na przykład Alex James obwinia wokalistę Damona Albarna o opóźnianie wspólnych nagrań. Według basisty jedynie Damon nie zgadza się na to, aby zespół ponownie zebrał się w komplecie. Twierdzi jednak, że nowy album może się pojawić w przyszłości, ponieważ muzycy wciąż ze sobą rozmawiają.  

 Słowa gitarzysty Grahama Coxona dla radia Xfm również nie nastrajają pozytywnie.

 "Sądzę, że plotki o reaktywacji Blur nie są bezpodstawne. Dość naiwna jest jednak wiara w to, że po latach braku komunikacji i pod tak ogromną presją, zdecydujemy się natychmiast coś razem nagrać. Zostały poczynione pewne kroki w tym kierunku i na razie wciąż jeszcze rozmawiamy na ten temat. Obecnie każdy z nas ma coś do roboty. Nowy album może zostać nagrany w przyszłości, ale mogą minąć nawet lata zanim to się stanie".

 
 

Z kolei wokalista Damon Albarn jest przekonany, że pozostali muzycy go nienawidzą i dlatego reaktywacja Blur jest niemożliwa. On sam obecnie pracuje nad zupełnie nowym projektem z muzykami z Gorillaz, ale nie wyklucza powrotu Blur. Według jego słów żaden z pozostałych członków zespołu nie jest tak zaangażowany w reaktywację zespołu, jak on sam.

 

 

"Zawsze twierdziłem, że jeśli chcesz być muzykiem, to tylko na cały etat. Musisz się temu poświęcić w stu procentach i myśleć o muzyce każdego dnia. Zespoły reaktywują się po latach dla pieniędzy, ale ja mam ich wystarczająco dużo".

 

 

 

 

Cofnijmy się kilka lat wstecz i przypomnijmy co doprowadziło do rozpadu jednego z najważniejszych brytyjskich zespołów lat 90.

 


W połowie 2002 roku szeregi Blur opuścił gitarzysta Graham Coxon, któremu nie podobała się koncepcja nowego albumu i osoba Fatboy Slima jako producenta. Blur już jako trio ostatnim razem spotkali się pięć lat temu w Marrakeszu podczas nagrywania płyty "Think Tank".

  Graham Coxon od tamtej pory wydał trzy solowe albumy (w sumie nagrał ich sześć). Jedyny milczący członek Blur, perkusista Dave Rowntree, zaangażował się w politykę i założył studio produkujące animacje Nanomation. Udziela się także jako perkusista i chórek w projekcie The Ailerons .

 


Damon Albarn powołał do życia wirtualną grupę Gorillaz, z którą odniósł komercyjny sukces. W ubiegłym roku założył nowy projekt The Good, The Bad and The Queen , w którego skład wchodzi m.in. basista The Clash -  Paul Simonon i legendarny afrobeatowy perkusista Tony Allen.

 


Natomiast Alex James poświęcił się pisaniu felietonów do gazet, kręceniu dokumentów telewizyjnych (ostatnio o handlu kokainą), byciu farmerem i.... produkcji koziego sera o nazwie "Little Wallop".

 

 

JoaOz

Więcej o:

POLECANE RADIA