Nouvelle Vague na koncertach w Polsce w ramach Francophonic Festival

calak
09.01.2008 07:28

Nouvelle Vague, fot. Good Music

Francuscy mistrzowie muzycznych interpretacji wystąpią w ramach Francophonic Festival.

 

 

W piątek 14 marca Nouvelle Vague zaprezentują się poznańskim fanom, występując o godz. 20.00 w CK Zamek. Dzień później, również o 20-tej zagrają dla stołecznej publiczności w klubie Palladium.

 

Ich twórczością zafascynowani są zarówno sympatycy lounge music jak i fani muzyki new wave, którą Nouvelle Vague odkrywa na nowo. Zespół dał się poznać jak twórcy doskonałych interpretacji klasyków new wave z lat 80., zaaranżowanych w stylu bossa novy i easy listening. Wielki sukces odniosło kilka brawurowych interpretacji takich klasyków jak "Too Drunk To Fuck" Dead Kennedys, "Don't Go" Yazoo, czy "I Just Can't Get Enough" Depeche Mode.

 

Zespół stworzyli dwaj doświadczeni producenci Marc Collin i Olivier Libaux, którym na scenie towarzyszą m.in. trzy wokalistki: Marina Celeste, Mélanie Pain, Phoebe Killdeer. Dziś mają na swoim koncie dwa albumy, debiutancki "Nouvelle Vague" i najnowszy "Bande Part" oraz album miks "Nouvelle Vagues Presents New Wave". Na obu płytach znalazły się doskonałe interpretacje kompozycji takich kultowych formacji jak Depeche Mode, The Cure, Joy Division, The Clash, Blondie, Yazoo, New Order, Visage czy The Sisters Of Mercy. Ich utowry pojawiły się na wielu kompilacjach np. Hed Kandi, Lazy Hours czy Pinacolada.

 

Twórczość Nouvelle Vague zachwyciła specjalistów od reklam i wiele z ich kompozycji zostało wykorzystanych w kampaniach reklamowych na całym świecie. Nie ominęło to również Polski, gdzie najnowsza kampania odzieżowej marki Reserved wykorzystuje utwór "Dance With Me".

 

strona zespołu: http://www.nouvellesvagues.com/

 


organiztorzy koncertów: Agencja Good Music i klub SQ.

 


źródło: materiały prasowe

 


POLECANE RADIA